Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Grecja urzeka niepowtarzalną historią.

Ateny zapadają w pamięci na wiele lat

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by VV Nincic

Grecja jest przepięknym krajem, do którego każdego roku przyjeżdża spora część turystów. Grecja jest obiektem zainteresowań także mieszkańców naszego kraju, którzy decydują się tam wybrać, bowiem wycieczkę do Grecji można kupić za całkiem nieduże pieniądze.

3 powody, dla których powinieneś pojawić się w Grecji

Na chwilę obecną Polacy najchętniej podróżują do Bułgarii oraz właśnie do Grecji, chętnie jest wybierana także Chorwacja. Te kraje cieszą się więc sporą popularnością, głównie dlatego, że nie są zbyt drogie. O wiele droższe są na przykład Włochy, dlatego tam udaje się o wiele mniej Polaków. Grecja jest krajem z klimatem śródziemnomorskim, na pewno więc uda nam się tam doskonale wypocząć.

Co więcej, Grecja ma dostęp aż do czterech mórz, co także powoduje, że jest krajem cieszącym się sporym zainteresowaniem turystów. Prócz tego warto dodać, że Grecja to oczywiście przepiękne, antyczne zabytki, które warto zobaczyć na własne oczy. Największa ich ilość znajduje się w Atenach, czyli w stolicy Grecji, do których podróż na pewno pozostanie nam na długo w pamięci.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
12

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

12 komentarzy na temat “Grecja urzeka niepowtarzalną historią.”

 1. Mirek pisze:

  Byłem w Grecji i wcale nie czuję się jakoś szczególnie pozytywnie zaskoczony. Od tam – po prostu kolejny ciepły kraj położony na samym południu naszego kontynentu. Ciepło, sucho i kiepsko z roślinnością. Poza tym kuchnia fatalna, o muzyce nie wspomnę, ale trzeba przyznać, że grecy doskonale znają j. angielski i można się z nimi bardzo łatwo porozumieć (nawet jak dobrze w nim nie operują, to są życzliwi i starają się wytłumaczyć migowo). Pozdrawiam!

 2. Mirek pisze:

  Byłem w Grecji i wcale nie czuję się jakoś szczególnie pozytywnie zaskoczony. Od tam – po prostu kolejny ciepły kraj położony na samym południu naszego kontynentu. Ciepło, sucho i kiepsko z roślinnością. Poza tym kuchnia fatalna, o muzyce nie wspomnę, ale trzeba przyznać, że grecy doskonale znają j. angielski i można się z nimi bardzo łatwo porozumieć (nawet jak dobrze w nim nie operują, to są życzliwi i starają się wytłumaczyć migowo). Pozdrawiam.

 3. Nikoś pisze:

  Tak się zastanawiam nad tym czy naprawdę opłaca się wyjechać do Grecji? Ludzie mówią, że to naprawdę piękny kraj. No i chyba tak jest, bo przecież na pocztówkach i zdjęciach kraj ten też wygląda niezwykle. Jakie regiony polecacie?

  1. podroznik pisze:

   Fajne jest także Santorini. Jest to perełka Grecji. Można tutaj oglądać przepiękne wyniosłe, barwne klify, które zwieńczone są białymi wioskami, które wydają się być wszczepione w skały. Robią one naprawdę przepiękne wrażenie. Już na folderach wygląda to wszystko naprawdę przepięknie. No a w rzeczywistości to można wpaść w zachwyt. Polecam, polecam i jeszcze raz gorąco polecam. Krajobrazy są surowe, a panoramy niesamowite. No i plaże są tutaj uformowane przez lawę. Morze jest przepiękne i gładkie.

  2. Marek89 pisze:

   Ja miałem okazję spędzić wakacje na Krecie. To jest najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kreta to dla mnie synonim słów takich tak słońce, szerokie plaże i piękne szafirowe morze. No i są tam bardzo piękne zabytki z różnych epok. Bardzo piękne są tam plaże. Są one długie, piękne i czyste. No i jeszcze na plażach znajdują się wąskie pasy żwiru i kamieni. To sprawia, że widoki są jeszcze lepsze. No jak spacerowałem po plażach to nawet w różnych miejscach piasek był biały. Najlepsze plaże znajdują się na wschodnich wybrzeżach wyspy moim zdaniem i to mogę ci polecić.

  3. kamilek pisze:

   Ja bym się nawet nad tym nie zastanawiała. Przecież Grecja to jest jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Ja miałam okazję być w Atenach i naprawdę ci polecam to. Najpiekniejsze miejsca to bez wątpienia Akropol, Plaka no i wszystkie starożytne ruiny. Warto także pójść do greckich muzeów. To są miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić będąc w Grecji. Ja przy pierwszym kontakcie z tym miastem już się w nim zakochałam. W nim naprawdę czuć klimat śródziemnomorski. Dopiero później zaczęłam dostrzegać, że jest tam trochę orientu.

 4. olimpijczyk pisze:

  Olimp, Olimp i jeszcze raz Olimp. Na pewno warto zobaczyć to miejsce. Ale nie można myśleć, że Olimp to tylko jedna góra. Jest to naprawdę spory masyw, który ma niezwykłą urodę. Znajdują się tutaj naprawdę przepiękne turnie, głębokie wąwozy, łąki alpejskie oraz bujne lasy. Jest tutaj naprawdę sporo gór, po których można wędrować całymi dniami. No i oczywiście znajduje się tutaj także Mitikas, na którym zgodnie z legendą odbywały się mityczne spotkania greckich bogów. Wędrowanie po takich górach na pewno nie będzie za łatwe, ale ne będzie też za bardzo skomplikowane.

 5. Odludek pisze:

  Ja tam wolę mniej uczęszczane przez turystów miejsca. Takim miejscem jest na przykład Zatoka Wraku, która mieści się na wyspie Zakunthos. Należy ona z pewnością do jednych z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Plaża tutejsza jest wizytówką nie tylko tej wyspy, ale także całej Grecji. Bardzo często mówi się o tym, że jest ona najpiękniejszą plażą świata. No na pewno jak będziesz mieć taką okazję to musisz zobaczyć to miejsce na własne oczy. Znajduje się tam wrak statku. Dodaje on uroku temu miejscu.

 6. Znawca meteorów pisze:

  Jak będziesz w Grecji to koniecznie musisz zobaczyć Meteory. Jest to niesamowite miejsce. Naprawdę. Już z daleka robią ogromne wrażenie. Na szczycie przepięknych, piaskowych skał umiejscowione są zespoły prawosławnych klasztorów. Na początku wszystkie materiały, które były potrzebne do budowy wciągane były na linach. Obecnie całość jest udostępniana dla osób zwiedzających. Miejsce to odwiedzają przede wszystkim pielgrzymi, ale zwykli turyści także mają tam wstęp. Naprawdę warto to zobaczyć.

 7. Darek pisze:

  Ja tam jak zawsze polecam każdemu Delfy. Miejsce to zrobiło na mnie naprawdę bardzo duże wrażenie. Uważane kiedyś były za pępek świata. Należą one do najpiękniejszych oraz do najbardziej poruszających wykopalisk archeologicznych na całym świecie. Uwielbiam miejsca z historią. Dlatego też właśnie z chęcią pojechałam do Aten i tak samo chętnie pojechałam na wycieczkę na Olimp. Zawsze jak jestem w takich miejscach to lubię sama posiedzieć i przypomnieć sobie historię tego miejsca. To jest naprawdę głębokie przeżycie.

 8. marcel pisze:

  Jeśli już mowa o wyspach i półwyspach to ja na pewno polecę wszystkim Chalkidiki. Ma on naprawdę bardzo niezwykły kształt oraz złociste plaże, która leży nad pięknym, błękitnym morzem. Do tego należą również trzy podłużne przylądki. Różnią się oczywiście od siebie. Oprócz tego polecam oczywiście Ateny. Na pewno zobaczyć to miasto, bo jak będziesz w Grecji i jego nie zobaczysz to później, po powrocie do kraju na pewno będziesz tego żałować. A po co?

 9. Miki pisze:

  Ja tak pokochałam Rodos. Jest to może jedna z najsłynniejszych wysp, ale za to jaka piękna. Kiedyś była ona nazywana wyspą boga, ale chyba nie bez przyczyny. Tam przez 300 dni w roku świeci słońce, a ja nienawidzę zimna i deszczu. Warto też wiedzieć o tym, że cała ta wyspa została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oczywiście została trochę skomercjalizowana, ale na południowej części tej wyspy jest znacznie bardziej spokojnie. I to właśnie tam wolę spędzać wakacje. Trzeba zapłacić trochę więcej, ale naprawdę bardzo się opłaca.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *