Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie legowisko dla psa?

Każdy zasługuje na swój własny, przytulny kącik. Niektórzy co prawda wybierają na to szczególne miejsce coś niespodziewanego, ekscentrycznego lub po prostu dziwnego. Jeden pupil wybierze półkę na buty, drugi kawałek podłogi pod grzejnikiem, a trzeci Twój ulubiony fotel. Nie sądzisz, że każdy z nich powinien mieć coś wygodniejszego i bardziej praktycznego?

Legowiska dla psa stają się ostatnio coraz popularniejsze. Nie dlatego, że w domach przybywa psiaków. Nie dlatego, że tym samym psiakom znudziły się Twoje fotele i półki, ale dlatego, że takie rozwiązanie opłaca się dosłownie każdemu. Dzisiejsze legowiska są jeszcze lepiej zaprojektowane i wykonane. Są nie tylko wygodne, ale też przytulne, dzięki czemu przekonanie pupila do spania w nowym legowisku nie jest tak trudne, jak jeszcze kilka lat temu.

Inna sprawa jest taka, że każdy pies powinien mieć swój własny kąt i takiego miejsca nieustannie poszukuje. To właśnie z tego powodu psy śpią zazwyczaj w jednym i tym samym miejscu – nawet jeśli tobie wydają się one dziwne, to piesek czuje się tam najbardziej komfortowo. Ty możesz mu dodatkowo uprzyjemnić te chwile, zapewniając mu odpowiednie miejsce do spania.

Jakie legowiska można wybrać?

  • poducha dla psa,
  • materac dla psa,
  • legowisko – buda,
  • piankowe legowisko,
  • legowisko wiklinowe,
  • legowisko plastikowe,
  • mata chłodząca.

Zobacz legowisko w ofercie AlleZoo!

Jak wybrać legowisko dla psa?

Po pierwsze, musi być wygodne. Miękki i wytrzymały – właśnie taki powinien być nowy kącik Twojego psa. Dlatego też wybór legowiska powinno zaczynać się od sprawdzenia materiałów. Sporą popularnością cieszy się tutaj kodura – materiał tapicerski jest łatwy w utrzymaniu czystości, nie niszczy się praktycznie w ogóle, a psie pazurki nie stanowią dla tego materiału żadnego wyzwania. To oczywiście jeden z wielu wyborów. Samo legowisko musi być odpowiednio przyjemne w dotyku, miękkie oraz delikatne. Dlatego też równie popularnym wyborem suedine, który jest po prostu świetny w dotyku.

O ile zewnętrzna tkanina musi być przyjemna, tak wypełnienie powinno spełniać inne kryteria. Przede wszystkim nie może się odkształcać. Wytrzymałość też będzie w cenie, bo przecież pies lubi się przywiązywać do swojej własności. Co prawda producenci radzą sobie różnymi sposobami, ale trzeba uczciwie przyznać, że efekty zazwyczaj są zadowalające.

Alergikom polecimy natomiast legowiska wypełnione kulkami silikonowymi. Ten nie uczula w żaden sposób, więc jest bezpieczny dla wrażliwych piesków. Oczywiście same kulki to często za mało. Antyalergiczny powinien być także materiał. Warto zadbać o to, żeby był on naturalnych, choć jeśli produkt uchodzi za „antyalergiczny”, to zazwyczaj możesz być pewien, że producenci postawili na bawełnę lub trawę morską.

Jak dobrać legowisko dla psa?

Choć estetyka nie jest najważniejsza, to doskonale wiemy, że każdy zwraca na to uwagę. Jedni mniejszą, inni większą, ale zawsze coś, prawda? Dlatego też dzisiejsze legowiska są po prostu przyjemne dla oka. Dzięki temu nikt nie ma obiekcji przed ulokowaniem legowiska w salonie, korytarzu czy sypialni. Tak naprawdę w grę wchodzi każde miejsce, które przypadło do gustu Twojemu pupilowi.

Warto bowiem zaznaczyć, że legowisko piesek wybiera sobie dużo wcześniej. Jeśli kupiłeś mu coś wygodnego, a on mimo to wraca do swojego ulubionego miejsca, to znak, że właśnie tam powinieneś zostawić jego nowe legowisko. Dzięki temu piesek będzie czuł komfort, pewność i bezpieczeństwo. To natomiast sprawi, że szybko polubi swoje nowe legowisko i będzie je uznawał za swoje własne.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie legowisko dla psa?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *