Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie okna lepsze białe czy brązowe?

W ciągu ostatnich lat okna stały się jeszcze lepsze. Izolacja termiczna stoi na jeszcze wyższym poziomie, podobnie zresztą jak dźwiękoszczelność, bezpieczeństwo czy chociażby trwałość. Dzięki temu konsumenci przestali się martwić o parametry techniczne i zaczęli skupiać na kwestiach estetycznych. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jak powinno się dobierać okna pod kątem kolorystyki i motywu.

Aranżacja wnętrza systematycznie wchodzi na coraz to wyższy poziom. Dzisiaj zwraca się uwagę na najróżniejsze szczegóły – w tym także okna. Skrzydła są przecież wyraziste i zawsze rzucają się w oczy. Dlaczego więc miałbyś tego nie wykorzystać? Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny wariant, poświęć chwilę przejrzenie kilku podstawowych reguł, które ułatwiają starania o idealne wnętrze.

Ramy okna najłatwiej jest dobrać pod kątem kolorystyki wnętrza. Najłatwiej mają ci, którzy mogą pochwalić się białymi ścianami i jasnymi meblami – tutaj białe profile okienne zawsze będą najodpowiedniejsze, bo nie będą w żaden sposób przełamywać schematu. To ważne, bo okna na ogół powinny być jedynie dopełnieniem w aranżacji. Dlatego też nie powinny się gryźć z innymi elementami wystroju. Sytuację można oczywiście odwrócić – typowo skandynawskie i klasyczne wnętrza, bardzo lubią motyw drewna. Z tego względu, samo pomieszczenie jest niezwykle ciepłe i przytulne. Motyw drewna na pewno polubi się z brązową ramą okna, więc wybór dla posiadaczy takich wnętrz także jest dosyć łatwy. Warto jednak pamiętać, że tylko niewielki procent konsumentów decyduje się na tak jednostronną stylistykę, więc wybór nie zawsze jest prosty.

Eleganckie okna. Jaki kolor wybrać?

Obecnie nie ma żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego koloru/motywu. Sprawdź okna od Oknoplastu i przekonaj się, że jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Jeśli jednak koniecznie chcesz wybierać pomiędzy bielą i brązem, to przygotowaliśmy proste i jasne instrukcje.

Po pierwsze – dobieraj kolor ramy okna do koloru stolarki w pomieszczeniu. To najprostsze rozwiązanie, które jest zarówno bezpiecznie, jak i skuteczne. Decydując się na taką spójność, możesz być pewien, że całe wnętrze będzie bardziej stonowane, a co za tym idzie – gustowne i eleganckie.

Jeśli natomiast bardziej zależy Ci na kontrastach, to powinieneś zdecydować się na ramę, która będzie całkowita odmienna od koloru ściany. Takie rozwiązanie niesie ze sobą pewne ryzyko, ale nie można zaprzeczyć, że efekt potrafi być po prostu powalający. Wyraziste barwy zawsze przyciągają spojrzenie, nawet jeśli same ramy nie są zbyt duże. Tak naprawdę, to zgrabne skrzydła robią to jeszcze lepiej. Dlatego też możesz wybierać spośród okien od Oknoplastu, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Niezależnie od tego, jak długo będziemy się nad tym zastanawiać, wnioski zawsze będą inne. Wszystko dlatego, że każde wnętrze jest inne i nie da się wypracować jednego schematu, który będzie złotym środkiem. Reguły dotyczące spójności są oczywiście dobrym wyznacznikiem, ale to nigdy nie będzie równoznaczne, z tym że takie wybory są jedyną słuszną drogą. I chyba dobrze, prawda? W końcu każdy lubi bawić się kolorem, eksperymentować z aranżacją wnętrza i zachwycać gości swoimi pomysłami.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Latarka dobrej jakości

Barbara Zadrożna

Nowa Fabia. Kiedy się pojawi?

Barbara Zadrożna

Agata Kulesza – idealna w swojej szorstkości

Barbara Zadrożna

W co inwestować w czasach kryzysu?

Barbara Zadrożna

Jak hałas wpływa na zdrowie człowieka?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie okna lepsze białe czy brązowe?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *