Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Questing w województwie łódzkim

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Mario Oreste

Chcesz spróbować bardziej kreatywnej metody na podróżowanie? Chcesz poczuć się, jak prawdziwy Indiana Jones? Koniecznie dowiedz się, czym jest questing!

Czym jest Questing?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Dariusz Piórecki pyta: Ostatnio słyszałam o questingu. Co o tym wiecie? Słyszałam, że w województwie łódzkim, w którym mieszkam istnieje naprawdę wiele tras.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Questing w województwie łódzkim”

  1. Jarosław P. pisze:

    Masz rację. W Polsce coraz powszechniejszy staje się questing. Jest to nic innego jak turystyka z zagadkami. To naprawdę bardzo ciekawe. Lokalni działacze przygotowują dla osób różne zagadki. W najbardziej atrakcyjnych miejscach chowają oni wskazówki, a turyści muszą za nimi iść, czytać je, aby dotrzeć do kolejnej zagadki. I tak zabawa trwa aż do końca trasy turystycznej. Zazwyczaj wiedzie ona pomiędzy największymi atrakcjami. Można w ciekawy sposób zwiedzić najciekawsze miejsca. To tak pokrótce o questingu.

  2. ja znam! pisze:

    Faktycznie, stolicą Polskiego questingu nazwano województwo łódzkie. Tutejsze miasta i miasteczka można zwiedzać w naprawdę bardzo ciekawy sposób. W województwie tym przygotowano łącznie 35 tras questingowych. Questing nie tylko pozwala ciekawie spędzić czas, ale także łączy w sobie elementy nauki. Oprócz wskazówek znajdziemy bowiem tam informacje na temat historii miejsc, w których przebywamy, a także atrakcji które tam znajdujemy. Naprawdę warto bawić się w takie coś. To bardzo ciekawe.

  3. Sylwusia pisze:

    Ja gdzieś ostatnio czytałam, że udowodniono, że zabawa w taki sposób wyzwala pozytywne emocje. Dzięki niej można także zapamiętać znacznie więcej informacji. Na pewno nie chciałoby się nam czytać książek na temat danego miejsca, a jeśli byśmy przeczytali to na pewno niewiele byśmy z tego zapamiętali. Jeśli jednak będziemy mieć okazję obejrzeć to miejsce to wówczas na pewno więcej zapamiętamy. No i dodatkowo poczytamy trochę na tablicach informacyjnych i na kartkach, które znajdziemy po drodze.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *