Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie śniegowce wybrać?

Nikt nie lubi niskich temperatur i wszechobecnego śniegu. Ty zapewne też, dlatego Twoim największym sojusznikiem podczas pracy będą śniegowce. O odmrożenia wcale nietrudno, a chłód zaczynasz odczuwać zwłaszcza od stóp. Jak zatem wybrać śniegowce? Jak prawidłowo przechowywać obuwie? Czy śniegowce po pewnym czasie mogą zacząć przemakać? Dowiedz się tego już teraz!

Jak przechowywać buty śniegowe?

Kiedy swoje obowiązki w pracy wykonujesz z trudem, a niska temperatura nie odpuszcza, to bardzo trudno o efektywną pracę. Wszystko to sprawia, że masz dosyć. Warto w takim wypadku przemyśleć zakup śniegowców. Śniegowce – jak nazwa wskazuje – stworzone są do robót w śniegu. Na tym się jednak nie kończy! Buty śniegowe wysokiej jakości doskonale odnajdują się też w mokrych warunkach (np. podczas odwilży). Wybierając takie obuwie, zwróć uwagę, na jaką pogodę jesteś najczęściej nastawiony w pracy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli: każdy z nich różni się od siebie materiałem, dodatkowym ociepleniem i zabezpieczeniem palców.

Do zimnych i wilgotnych warunków zaleca się śniegowce, które posiadają dodatkowe zabezpieczenie palców, a także wyściółkę. Dodatkowy materiał doskonale zadba o odpowiednią temperaturę, a wzmocniona konstrukcja spowoduje, że żadne warunki atmosferyczne nie będą Ci straszne. Przypatrz się uważnie klasie ochrony! Ciebie powinny interesować kategorie od S2 do S4, które oprócz podstawowej ochrony zapewniają zabezpieczenie elektrostatyczne oraz absorpcję energii w części piętowej. Co to znaczy? Chodzi o niwelację skutków potknięć, obciążeń i upadków, co da Ci dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa. A gdzie powinieneś przechowywać obuwie?

Jedynym słusznym miejscem jest… naturalne środowisko butów. Mowa tutaj o oryginalnym pudełku, które dostosowane jest do danego modelu śniegowców. Karton z butami nie powinien zająć zbyt wiele miejsca, jednak jeśli wyrzuciłeś opakowanie, to skorzystaj z osobnej komody lub domowej szafki. W żadnym wypadku nie trzymaj śniegowców w reklamówkach albo ściśniętych gdzieś z innymi butami – mogą się przez to poważnie odkształcić.

Czy śniegowce przemakają?

Jak każde inne obuwie i śniegowce prędzej czy później zaczną przepuszczać wodę. Wszystko zależy od tego, czy przechowujesz buty w odpowiednim miejscu i czy stosujesz preparaty do konserwacji śniegowców. Najlepiej wybierz taki, który pasuje do wybranego przez Ciebie materiału.

Po każdym dniu pracy możesz wkładać do środka butów zwinięte gazety, które wchłoną szkodliwą wilgoć. Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci nieco informacji na temat śniegowców. Powodzenia w wyborze!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie śniegowce wybrać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *