Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Programy graficzne na komputer

Każdy posiadacz komputera prędzej, czy później będzie się musiał zmierzyć z koniecznością edycji jakiegoś pliku graficznego. Czy to będzie delikatna poprawa kontrastu, czy naniesienie tekstu, ten moment z pewnością nastąpi. Chcesz poznać najpopularniejsze programy graficzne? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Programy graficzne

Wedle oczekiwań, oczywiście zaczniemy od króla wśród oprogramowania dla grafików. Program, w którym możliwości edycji grafiki rastrowej są nieskończone. Tak naprawdę jesteśmy ograniczeni jedynie naszą wyobraźnią. Rozwijany już od 1988 roku, bardzo szybko się przyjął w branży. Z jego możliwości korzystają firmy odpowiedzialne za szeroko rozumianą promocję. To właśnie dzięki niemu Agencja Reklamowa Kalisz może tworzyć swoje atrakcyjne grafiki promujące rozmaite przedsiębiorstwa. Poprawa kształtu nosa modelki, czy usunięcie niechcianego kolegi ze zdjęcia to dla Photoshopa drobnostka. Stał się on obecnie standardem pośród specjalistów z branży.

Najpopularniejsze programy graficzne:

  • Adobe Photoshop.
  • Photoline.
  • Paint.
  • PaintShopPro
  • Corel Photo-Paint.
  • IrfanView.
  • GIMP.

Pozycję króla od jakiegoś czasu próbuje przejąć Znany wielu osobom Gimp. Niestety z powodu darmowej licencji, nikt nie podszedł na tyle poważnie do procesu poprawy interfejsu użytkownika, że dla nowych może się on wydać zbyt trudny do nauki. Niemniej jednak jego możliwości są naprawdę oszałamiające, a optymalizacja pod kątem współpracy z nowymi kartami graficznymi nieustannie postępuje.

Dobre programy graficzne

Bardzo interesującą propozycją ze stajni Corela, jest Photo-Paint, który również stara się wejść na miejsce króla. Zaawansowane funkcje połączone z nowoczesnymi elementami sztucznej inteligencji sprawiają, że ma realne szanse zagrozić Photoshopowi. Niestety największym problemem są przyzwyczajenia profesjonalistów, którzy od lat korzystają z jednego programu. Corel wyszedł naprzeciw, oferując nawet wsparcie plików PSD.

Przez długi czas bardzo prężnie rozwija się Afinity Photo, które na pierwszy rzut oka przypomina Photoshopa, a po wnikliwym przyjrzeniu się musimy stwierdzić, że posiada wszystkie funkcje, które znamy z produktu Adobe. Atrakcyjna cena przemówiła do wielu użytkowników, którzy stwierdzili, że mniej standardowy program również zda egzamin.

Ogromną przewagą Photoshopa nad resztą są lata budowy pozycji na rynku oraz wyrycie się w świadomości użytkowników na całym świecie. Ogromna ilość dodatków i wtyczek poprawiających wykonywanie naszej codziennej pracy sprawiły, że to właśnie on jest wyborem numer jeden pośród tysięcy użytkowników.

graphic designer team working on web design using color swatches editing artwork using tablet and a stylus at desks In creative office.

Programy dla początkujących

Oprócz programów do zaawansowanej edycji należy także przyjrzeć się tym prostszym, które są odpowiedzialne na przykład za szybką zmianę rozmiaru, albo inteligentną edycję zdjęć, która oferuje Photolemur. Jego zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają mu dobierać najlepsze parametry do konkretnego zdjęcia. Wszystko to wykonane w pełni automatycznie. Brzmi jak bajka, ale ta automatyka naprawdę jest inteligentna i rzadko robi błędy.

Mamy nadzieję, że poniższy artykuł przypadł Ci do gustu, pokazując te najciekawsze programy graficzne na rynku. Oczywiście wciąż prym wiedzie Photoshop, ale konkurencja nie śpi i mocno depcze mu po piętach.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Programy graficzne na komputer”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *