Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Japończycy mają nowego Civica. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych

Honda wyraźnie zwolniła jeśli chodzi o rynek europejski, ale nie w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż japońskiego producenta w Ameryce utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie. Stąd m.in. nowa generacja modelu Accord oraz Civic.

Civic w bazowej wersji otrzyma mocny silnik benzynowy 2.0 o mocy 158 KM

W swoim najnowszym raporcie Honda pochwaliła się już oficjalną konfiguracją nowego Civica. W porównaniu do swojego poprzednika, nowy Civic jest znacznie większy i nie przypomina już w niczym kompaktowego, miejskiego hatchbacka. Civic może pochwalić się większym o ponad 70 litrów bagażnikiem, szerszym o 5 centymetrów nadwoziem, większym rozstawem osi oraz niższą masą własną.

Zmiany zaszły także jeśli chodzi o zawieszenie, dzięki czemu nowy Civic ma prowadzić się znacznie pewniej. W wyjściowej wersji wyposażeniowej Civic będzie oferowany z 2-litrową jednostką napędową o mocy 158 KM, ale dla bardziej wymagających przygotowano także 1,5 l w Torbo o mocy 173 KM, z którym będzie współpracowała automatyczna skrzynia biegów.

Producent zapewnia, że Civic nowej generacji zostanie wprowadzony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w ciągu 1-2 miesięcy. Honda nie zdradziła jeszcze żadnych informacji na temat ewentualnego debiutu na rynku europejskim.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Japończycy mają nowego Civica. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych”

  1. Adrian pisze:

    Moim zdaniem z czasem się pojawią, bo jednak jako taką sprzedaż tego modelu w Europie Honda ma. Gorzej właśnie z Accordem, z którego absolutnie Honda się wycofuje i to nie tylko u nas, ale w USA też (z czasem). No przynajmniej tak wynikałoby z oficjalnych wypowiedzi członków zarządu.

  2. nie dla rapida pisze:

    Bardzo ładne, w końcu coś bardziej konkretnego od tych maluchów, które do tej pory były produkowane. Moim zdaniem jeśli Honda wprowadzi ten model do Europy, to wypracują sobie bardzo mocną pozycję. Dla mnie rewelacja. Skoda Rapid nie ma nawet podejścia.

  3. honda pisze:

    Uważam, że Honda jest jednym z niedocenionych producentów, którzy produkują naprawdę solidne i bezawaryjne auta. Mam same pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o model Accord VII generacji. Tutaj poza częściami eksploatacyjnymi nic nie trzeba robić i to mimo że mój egzemplarz swoje już zjechał. Silniki wolnossące może nie są najbardziej oszczędne, ale przynajmniej nie trzeba z nimi ciągle latać do ASO to jak ma się to np. przy autach z grupy VAG. Szkoda, że nadal nic nie wiadomo na temat ewentualnego debiutu tego modelu u nas.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *