Czerwiec 17, 2019

iPhone kryje w sobie więcej tajemnic niż myślisz. Przeczytaj jakich

akapit

iPhone to dziś już kawał historii. Od chwili wprowadzenia pierwszej generacji, na całym świecie sprzedano w sumie ponad 700 milionów egzemplarzy, a sam smartfon jest jednym z najbardziej dochodowych produktów w portfolio marki Apple.

O tych ciekawostkach o Apple iPhone musisz wiedzieć

apple iphone

Fotografia Flickr.com autorstwa: Kārlis Dambrāns

1. To właśnie iPhone należy do czołówki najbardziej rentownych produktów Apple

Mogłoby się wydawać, że to iMac jest tym produktem, który gwarantuje marce Apple stabilizację rynkową – w praktyce jednak to właśnie sprzedaż iPhone’a odpowiada za blisko 75% przychodów całej grupy kapitałowej.

Warto przy tym przypomnieć, że Apple dysponuje potężnym zapleczem finansowym, który szacuje się dziś na nawet 200 miliardów dolarów.

2. Samsung i Apple współpracują ze sobą od wielu lat

Mimo że to seria Galaxy S i iPhone to dwaj główni konkurenci w segmencie smartfonów klasy premium, ich producenci ściśle ze sobą współpracują. Samsung dostarcza bowiem do Apple iPhone’ów swoje procesory. Co prawda Apple stara się powoli stara się z tego partnerstwa zrezygnować, to 80% wszystkich jednostek wykonawczych jakie znajdziesz w produktach Apple pochodzą właśnie z Korei.

3. Na całym świecie sprzedano ponad 700 milionów egzemplarzy iPhone’ów

Odkąd Apple wprowadziło do sprzedaży pierwszego iPhone’a, na całym świecie sprzedało się grubo ponad 700 milionów egzemplarzy, a to znacznie więcej od bezpośredniej konkurencji.

4. Seria Apple iPhone ma już 9 lat

Pierwszy iPhone przypada na rok 2007, co oznacza, że seria kończy dziś 9 lat spektakularnego sukcesu rynkowego. Mimo że iPhone’owi można zarzucić wiele, to właśnie Apple zrewolucjonizowało rynek i uczyniło smartfona podstawowym narzędziem pracy.

5. iPhone’a kupisz w 100 krajach na całym świecie

Apple iPhone jest dostępny w blisko 100 krajach na całym świecie. Tak, w Maroko też.

6. Szef BB nie uwierzył w iPhone’a

Szef BlackBerry wątpił, że Apple znajdzie klientów na swojego smartfona. Ocenił, że niemożliwym jest przeskoczenie dwóch barier – satysfakcjonującej mocy obliczeniowej w tak niewielkim urządzeniu oraz konieczność ciągłego zasilania sieciowego.

A Wy? Co ciekawego dodalibyście do naszego zestawienia?

Dodano do: Technologie

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz