Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wakacje z dzieckiem – gdzie jechać?

Co roku, gdy planujemy rodzinny urlop, w głowie pojawia się to jedno podstawowe pytanie: dokąd jechać z pociechami na wakacje? Szukamy miejsca, które byłoby bezpieczne, jak i atrakcyjne dla naszych dzieci. Dziś podpowiemy, jak wybrać idealne miejsce wakacyjnego odpoczynku dla całej rodziny.

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Wybór odpowiedniego miejsca wakacyjnych uciech całej rodziny często spędza rodzicom sen z powiek. Oczywiście w dzisiejszych czasach przede wszystkim każda rodzina myśli o oszczędnościach i finansach, planując wakacyjny urlop. Kiedy już oszacujemy nasz domowy budżet wycieczkowy, dobrze, jeśli na forum omówimy nasze pomysły. Zanim wybierzemy odpowiednie miejsce, warto posłuchać, co na ten temat do powiedzenia mają nasze pociechy. Traktujmy nasze dzieci podmiotowo, one również mają swój głos. Jakie najczęściej kierunki wakacji z dziećmi wybierają Polacy?

Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju parki rozrywki, więc zapewne i taką propozycję na wakacje zaproponuje rodzicom duże grono dzieci i nastolatków. W Polsce niemal każde większe miasto oferuje tego rodzaju przybytek szczęścia. W ofercie parków i centrów rozrywki znajdziemy całą gamę atrakcyjnych i emocjonujących aktywności: kolejki górskie, trampoliny, atrakcyjne strefy wodne czy klasyczne domki tematyczne, jak np. dom strachów. Tak szerokie możliwości i bogactwo atrakcji sprawiają, że niemal każde dziecko i każdy rodzic znajdzie tam coś dla siebie. Minusem tego typu obiektów są przede wszystkim tłumy turystów. To także wpływa na fakt, że w parkach rozrywki widok ciągnącej się kolejki do najpopularniejszych atrakcji już nikogo nie dziwi. Nie jest więc to być może idealne miejsce dla rodziców z niemowlętami, dzieci, które nie lubią hałasu lub dla rodzin niepreferujących tłumów turystów.

W góry czy nad morze?

Podczas urlopu wakacyjnego niemal cała Polska dzieli się na dwie części. Jedni jadą nad morze, a drudzy uciekają w góry. Oczywiście cel naszych podróży zależy także od tego, w jaki sposób dana rodzina lubi spędzać czas. Pamiętajmy jednak, że w sezonie letnim zdecydowanie więcej zapłacimy za wakacje nad morzem, gdyż tam sezon zarobkowy trwa zaledwie 2-3 miesiące. To sprawia, że przedsiębiorcy często są zmuszeni podnieść koszty usług, by zarobić na utrzymanie przez cały rok.

Warto dodać, że wakacje w górach są mniej zatłoczone, jak w okresie zimowym, dlatego jest to cel wędrówek aktywnych rodzin, które chcą odpocząć, ukoić zmysły, zażyć dawki spokoju. W obleganych nadmorskich kurortach nie mamy co liczyć na spokój i wyciszenie. Dlatego warto wybrać się w nadmorską podróż, kiedy cenimy sobie emocjonujące i pasjonujące przygody, prowadzimy rozrywkowy tryb życia i nie przeszkadza nam głośne nocne życie miejscowości nad morzem. Jeśli panujesz spędzić czas wakacyjny na plaży, przeczytaj ten artykuł: https://e-journalist.pl/wakacje-z-dzieckiem-nad-morzem-co-zabrac/, w którym dowiesz się, co zabrać nad morze, by nasze pociechom zapewnić bezpieczny i komfortowy wypoczynek.

Wakacje z dzieckiem za granicą

Rosnące ceny zakwaterowania i usług w polskich miejscowościach wypoczynkowych sprawiły, że wielu rodziców decyduje się na zagraniczne wakacje z pociechami. Najczęściej wybieramy południowe tereny Europy, np. Chorwację, Grecję czy Hiszpanię. Zachód starego kontynentu i jego północne rejony przyciągają rodziny z dziećmi, które pragną poznać inne kultury w spokojnej atmosferze lub preferują historyczny model podróżowania, np. zwiedzanie zamków, muzeów, galerii sztuki. Pamiętajmy także o odpowiednim wyborze środka transportu. Jeśli dziecko boi się latać, wybierzmy kraj bliższy naszym granicom, do którego szybko dotrzemy samochodem.

Bez względu na to, gdzie się wybieramy, warto pamiętać o tym, by zabrać z sobą niezbędne dokumenty: dowód osobisty, paszport lub wizę, dowód ubezpieczenia i książeczkę zdrowia dziecka. W razie nieprzewidzianych sytuacji będziemy mogli szybko dostarczyć odpowiednim służbom wszelkich informacji.

Omówiliśmy tylko część możliwości, jakie stoją przed współczesnymi rodzinami. Ważne jest to, by odpowiednio wcześniej zaplanować wyjazd, głęboko zastanowić się nad celem podróży i zaprojektować udział w poszczególnych atrakcjach, nie zapominając o domowym budżecie. Tak ułożone plany na urlop zapewnią nam niezwykle udany wypoczynek.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Wakacje z dzieckiem – gdzie jechać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *