Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Microsoft wprowadza kolejne funkcjonalności społecznościowe dla użytkowników Xbox One

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Wiadomo już, że Microsoft wprowadzi nowe funkcjonalności w kwestii zarządzania społecznościami użytkowników swojej konsoli nowej generacji, czyli Xbox One. Gracze będą mogli łatwiej zarządzać listami znajomych, dodawać wybrane profile do zakładki „ulubieni”, a dla tych, którzy cenią sobie prywatność, pojawią się także opcje wygaszania z aktywności w systemie.

Nowy Xbox, nowa społeczność graczy konsoli Microsoftu

Spółka Microsoft przekazała już wstępne informacje na temat tego, jak ma wyglądać budowanie społeczności za pośrednictwem nowej konsoli Xbox One. Wiemy m.in., że dotychczasowi użytkownicy Xbox’a 360 będą mieli możliwość błyskawicznej migracji ze swoimi danymi i kartami znajomych do odświeżonej platformy. Warto podkreślić, że terazużytkownicy będą mogli wchodzić między sobą w interakcję w zależności od ustawień prywatności.

Poza tym gracze będą mieli dostęp do nowego interfejsu, który ma zawierać możliwie przejrzysty panel zarządzania znajomymi i przyjaciółmi (znajomi oznaczeni jako ulubieni). Nowych funkcjonalności jest jednak znacznie więcej, bowiem w nowych opcjach pojawi się obserwowanie dowolnej liczby użytkowników społeczności, a w tym udostępnionych przez nich filmów, screenów z gier oraz innych informacji.

Microsoft zadbał także o odpowiednie rankowanie profili, tj. osoby, które są często wyciszane przez społeczność, usuwane z rozgrywek za nieodpowiednie zachowanie (spam na czacie, zagłuszanie graczy poprzez nieregulaminowe dźwięki mikrofonu itd.), nie będą miały okazji grać z osobami o najwyższej reputacji.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Microsoft wprowadza kolejne funkcjonalności społecznościowe dla użytkowników Xbox One”

  1. Marcel pisze:

    Niestety nie podoba mi się nowy interfejs jakim uraczą nas przedstawiciele Microsoftu. Ostatecznie wolałbym stare zakładki – na siłę wpychają wszędzie Metro i Ajax’owe, nigdy niekończące się treści bez możliwości selekcji i listowania tego, czego chcę. Szkoda, że to idzie wszystko w stronę totalnego minimalizmu, ja się w tych nowoczesnych interfejsach zupełnie nie mogę odnaleźć.

  2. gość pisze:

    Ciekawe zmiany, szczególnie jeśli chodzi o dobór graczy. Do tej pory nie szło dobierać się w zespołach, żeby nie doszedł jakiś totalny amator – totalny random, który stresował bardziej zaawansowanych. Ostatecznie nawet po wyrzucie z gry, człowiek wracał za jakiś czas w kolejnym meczu czy rozgrywce co było niesamowicie frustrujące. Bardzo dobrze, że w końcu będzie działał system odpowiedniego kwalifikowania graczy po zachowaniach.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *