Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Andie MacDowell – piękność z USA

Kojarząca się z rolami romantycznego kopciuszka Andy McDowell swoją karierę rozpoczynała jako modelka. Zazwyczaj taki start ułatwia udział w pewnym rodzaju filmów. Oczywiście nie mówimy tu o filmach niskobudżetowych, ale takich, które mają dotrzeć do tłumów.

W ubiegłym roku amerykańska aktorka skończyła 62 lata, jednakże jej aparycja wskazuje na kilkanaście lat mniej. Pozytywna energia, którą roztacza wokół siebie, to jej niewątpliwy wabik i krok do sukcesu w każdym z filmów. Znana jest przede wszystkim z ról w komediach romantycznych. To między innymi „Seks, kłamstwa i kasety wideo” – pierwsza, bardzo doceniona postać pierwszoplanowa, którą można uznać za jej bardzo udany początek kariery. Zaczęła grać późno, ale kariera rozwinęła się w błyskawicznym tempie, dzięki czemu szybko nadrobiła zaległości. Hitami kinowymi, które powtarza się od lat i które wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem są między innymi „Dzień świstaka”, czy „Cztery wesela i pogrzeb”, gdzie przy boku Hugh Granta zagrała kultową postać Carrie.

Kultowe role Andie McDowell

Film uznawany jest za swojego rodzaju wzór do naśladowania w gatunku komedii romantycznych. Swoją droga – angielscy reżyserzy są w tym bardzo dobrzy. Andy MacDowell tworzy zawsze swojego rodzaju aurę wokół odgrywanej postaci. Bardzo naturalna, piękna i jednocześnie zaangażowana w rolę stała się jedną z ikon popularnego, amerykańskiego i brytyjskiego kina, które dotarło oczywiście również do Europy.
Aktorka posiada z pierwszego małżeństwa z Paulem Qualleyem dwie córki w wieku około 20 lat oraz syna. Swoim dzieciom odradza wkraczanie w branżę aktorską. Argumentuje to przede wszystkim stresem i trudnościami emocjonalnymi w odgrywaniu poszczególnych ról. Andie jest po dwóch nieudanych małżeństwach. Ostatnie, z Rhettem Hartzogiem zakończyło się w 2004 roku. Nie wiadomo, co było przyczyną rozstania dwójki początkowo bardzo zakochanych w sobie ludzi.

Najbliższą planowaną premierą filmową z udziałem Andie jest „Dzień Matki”, w którym aktorka zagra postać Lavinii. Film pojawi się w kinach prawdopodobnie w kwietniu 2014 roku.

Źródło fotografii: kadr z filmu Dzień Świstaka

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Andie MacDowell – piękność z USA”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *