Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Zobacz, jak na przestrzeni lat, rozwinęła się polska turystyka

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by velopax

W ostatnich czasach w naszym kraju możemy obserwować bardzo prężny rozwój turystyki. Wiele osób chętnie wykupuje wczasy w biurach podróży.

Najczęściej są to wyjazdy zagraniczne. Można jednak zaobserwować także nowy trend, w myśl którego wielu Polaków wybiera uprawianie turystyki krajowej. W końcu Polska ma do zaoferowania wiele przepięknych i ciekawych miejsc, w których można bardzo dobrze wypocząć podczas wakacyjnego urlopu. Przede wszystkim warto tu wymienić takie regiony jak na przykład Mazury, które są poważnym kandydatem do tytułu nowego przyrodniczego cudu świata.

Na Mazurach wielu ludzi znajdzie możliwości spędzania wolnego czasu, jakie będą mu najbardziej odpowiadać. Tutaj znajduje się wiele zabytków, które można zwiedzać. Przede wszystkim są to pozostałości po dawnych zamkach krzyżackich. Oprócz tego są tutaj doskonałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów. Innym przepięknym zakątkiem naszego kraju są Bieszczady, które co roku przyciągają bardzo wielu zagranicznych i polskich turystów. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Zobacz, jak na przestrzeni lat, rozwinęła się polska turystyka”

  1. Znajomy pisze:

    Nasza krajowa turystyka generalnie jest spoko, chociaż ceny przerażają mnie coraz bardziej, z roku na rok. Niestety, sytuacja wygląda tak, że dzisiaj gdybym chciał wynająć pokój 2-osobowy w jakimś hotelu w Kołobrzegu o normalnym standardzie (ani na bogato, ani biednie), to prawdopodobnie musiałbym wyjąć taką samą gotówkę, jak na wakacje w Chorwacji, Albanii, albo Egipcie. Porównanie do plaż w zasadzie nie istnieje, bo chociaż nad Bałtykiem źle nie mamy, to jednak na południu morze jest znacznie czystsze, bardziej przejrzyste. Generalnie lubię polskie kurorty nadmorskie (szczególnie Darłowo), to na dzisiaj uważam, że pod względem cenowym, jest dość mało atrakcyjnie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *