Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

O czym należy pamiętać wybierając się do Sydney?

Oto kilka naszych porad przed podróżą do Australii

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Steven Penton

Niewątpliwie wycieczka do Sydney to nie tylko spore trudności logistyczne. Nie tylko czeka cię kilka przesiadek, ale też bardzo długi lot. Należy sobie uświadomić, że podróż do Australii to nie wycieczka po Europie. Oto kilka porad by ustrzec się najbardziej typowych błędów.

Zanim udasz się na lotnisko dokładnie sprawdź czy przygotowałeś wszystkie niezbędne do podróży rzeczy. To przede wszystkim bilety lotnicze oraz paszport, dokument ten schowaj w taki sposób, aby na pewno ci nie zginął. Władze Australii wymagają od cudzoziemców posiadania przy sobie paszportu. Dowód osobisty może służyć tam tylko jako dokument pomocniczy. Koniecznie przed wylotem musisz zakupić w Polsce wizę. Nie można jej kupić na granicy. Jedyna możliwość to wypełnienie wniosku w kraju.

Podróż dobrze zaplanowana

W Sydney nie ma problemu z przestępczością, jest ona raczej niewielka. Nie ma tam również problemu z miejscami noclegowymi. Jeżeli nie zarezerwowałeś wcześniej miejsca do spania to możesz to zrobić na bieżąco. W Sydney znajduje się sporo opcji noclegowych, nawet w przystępnych cenach. Wystarczy poszukać hostelu w centrum miasta lub w niedalekiej odległości od niego. Jeżeli jesteś kierowcą pamiętaj, że koniecznie powinieneś wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy, krajowe nie będzie honorowane. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “O czym należy pamiętać wybierając się do Sydney?”

  1. Szymek pisze:

    Ciekawe kogo stać na wybranie się na wycieczkę do Australii ;). Z tego co z ciekawości sprawdzałem to dla dwóch osób jest to koszt 35 tysięcy złotych.

  2. Pamka pisze:

    Zależy od tego czy taka podróż do Australii to jest czyjeś marzenie, czy po prostu fanaberia bogatego człowieka. Każdy zapewne marzy o możliwości zobaczenia kangura w realnych warunkach ;). Chociaż gdybym miał tyle wybulić na wycieczkę i potem myśleć o powrocie to pewnie nie za bardzo by mi się chciało i wolałbym już tam zostać. Swoją drogą całkiem przyjazne miejsce do życia.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *