Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Z pewnością chcesz zadbać o to, by Twój dom oraz zawarte w nim kosztowności były bezpieczne. Włamywacze najczęściej do pomieszczeń dostają się poprzez niezabezpieczone okna i drzwi wejściowe, które w łatwy sposób sforsować. Sprawdź, jak uchronić się przed włamaniem.

Okazja czyni złodzieja – nie dopuść do tego

Zabezpieczenia mechaniczne, takie jak dodatkowe zamki, zasuwki czy ciężkie w podważeniu rolety zewnętrzne, skutecznie zniechęcają włamywacza do podjęcia jakichkolwiek czynności. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy sami nie stwarzamy złodziejowi okazji – uchylone okno w piwnicy, ledwo przymknięte drzwi garażowe, te wszystkie elementy są monitorowane przez włamywaczy i działają na naszą niekorzyść.

Wyłącznie nocą? Tylko domy jednorodzinne?

Przyjęło się, że włamywacze najczęściej działają właśnie w nocy. Nic bardziej mylnego! Wszystko dzieje się wtedy, gdy nikogo nie ma w domu, czyli w godzinach pracujących. Nic nie rozprasza uwagi złodzieja i może kombinować, by otworzyć lub wyłamać okno. Domy wielorodzinne są w tym samym stopniu narażone na włamanie, co domy jednorodzinne. Mieszkania znajdujące się na parterze mogą być najbardziej zagrożone, ponieważ dostęp do nich jest bardzo łatwy.

Najważniejszy element – solidne okna

Obecnie na rynku znajdziesz niezliczone warianty okien antywłamaniowych, które poprzez zastosowanie kilku warstw szyby oraz folii zdecydowanie utrudniają dostanie się do środka. Po zbiciu, szyba pozostaje na swoim miejscu i zniechęca do dalszego forsowania okna. Dodatkowo poleca się zainwestować w specjalne antywłamaniowe okucia, wzmocnione ramy oraz specjalny system zamykania, który uniemożliwia wyważenie okna. W klamkach często stosuje się zamknięcie na klucz, co pozwala podnieść poziom zabezpieczenia.

Wielofunkcyjność rolet zewnętrznych

Jeśli już wyposażyliśmy dom we wspaniałe i bezpieczne okna, należy skupić się na dodatkowym ich zabezpieczeniu. Rolety zewnętrzne to nie tylko wysoka termoizolacyjność, ochrona przed wiatrem i deszczem, ale także większe utrudnienie dla włamywacza. Zaczepy, zasuwy oraz prowadnice decydują o poziomie właściwości antywłamaniowych.

Maksymalne utrudnienie dla włamywacza, czyli dobre drzwi zewnętrzne

Drzwi antywłamaniowe to kolejny element, który ułatwi Twoje życie i sprawi, że będziesz spać spokojnie. Dobrymi drzwiami zewnętrznymi gwarantującymi bezpieczeństwo, są te z klasy C. Zamki w drzwiach antywłamaniowych powinny być wielopunktowe, z ryglami wysuwającymi się w różnym kierunku (nawet w podłoże).

Dodatkowe zabezpieczenia

Montaż kamer i alarmu antywłamaniowego może skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Wyjeżdżając na dłuższy czas poinformuj o tym sąsiadów, zadbaj o to, by ktoś z rodziny wybierał pocztę oraz ulotki ze skrzynki, od czasu do czasu zapalił światło w domu oraz przewietrzył mieszkanie. Takie zabiegi z pewnością pozwolą dodatkowo zabezpieczyć Twój dom przed włamaniem.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *