Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak zamaskować rolety zewnętrzne?

Rolety, to w tym momencie niemal obowiązkowy element każdego mieszkania, czy domu. Wiele ludzi, najczęściej mieszkających w domach wolnostojących, decyduje się również na zamontowanie rolet zewnętrznych, które są również niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Być może nie do końca odpowiada Ci jednak ich wygląd i zastanawiasz się, jak zamaskować rolety zewnętrzne? Chcesz również wiedzieć, jak zamontować rolety zewnętrzne? Koniecznie przeczytaj!

Jakie rolety zewnętrzne elektryczne?

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one niezwykle funkcjonalnym i praktycznym elementem wyposażenia. Nie tylko stanowią całkowitą barierę dla światła padającego z zewnątrz – czy to promieni słonecznych, lamp, czy reflektorów – ale również są elementem, który pełni funkcje antywłamaniowe. Dwa w jednym, udany duet, prawda? Mimo wszystko, niekoniecznie muszą dobrze wpasowywać się w Twoja elewację lub po prostu z jakiś powodów chcesz je zamaskować, aby skrzynka rolety nie była widoczna, ale nie masz pojęcia, jak to zrobić. W takim przypadku ten artykuł z pewnością okaże się dla Ciebie przydatny.

Świetnym pomysłem, który nada budynkowi niesamowitego uroku i stylu, jest zamaskowanie rolet zewnętrznych za pomocą sztukaterii elewacyjnej. Ten sposób sprawdza się wręcz doskonale i jest fantastyczną ozdobą. Jednocześnie ujednolica zewnętrzny wygląd ściany budynku i wprowadza do niego ład i harmonię. Przejście między elewacją a roletą zewnętrzną staje się jedną, zgraną całością i nie ma tutaj mowy o niedopasowaniu. To świetny wybór dla osób, które cenią sobie elegancki, urokliwy styl.
Gzyms elewacyjny doskonale przykryje skrzynkę rolety, która nie jest szczególnie atrakcyjnym wizualnie elementem i nic zatem dziwnego, że chcesz ją ukryć. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, elewacja Twojego budynku będzie prezentowała się nienagannie i spójnie, a przecież z pewnością dokładnie na tym Ci zależy!

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Montaż rolet zewnętrznych, czy to tych na okno, czy to tych na drzwi, wcale nie jest taki trudny i bez problemu sobie z nim poradzisz. Po pierwsze i najważniejsze, musisz upewnić się, że wymiary rolety są idealnie dopasowane do wymiarów Twoich okien lub drzwi. To najistotniejsza kwestia, ponieważ w innym przypadku cała praca pójdzie na marne, a tego z pewnością nie chcesz.

Na szczęście wszystkie niezbędne instrukcje montażu z pewnością będą dołączone do rolet, gdzie krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały ten proces, więc nie musisz się o to martwić. Wybierz więc najlepsze rolety zewnętrzne, a tutaj otrzymasz wiedzę w pigułce, dzięki czemu zobaczysz, że taki montaż to żadna wielka sztuka!

Kiedy już upewniłeś się, że wymiary zakupionych przez Ciebie rolet pasują do okien lub drzwi, na których chcesz je zamontować, to pora na trochę precyzyjnej roboty, mianowicie wywiercenie punktów mocowania. W tym przypadku najlepiej wesprzeć się poziomicą, aby otwory były idealnie równe, a odległości między nimi doskonale odmierzone.

Kolejnym krokiem jest przewiercenie otworu do wewnątrz budynku, aby móc z domu sterować roletami – czy to manualnie, czy automatycznie, w obu tych przypadkach konieczne jest zamontowanie odpowiedniego mechanizmu wewnątrz domu.

Przechodzimy do montażu właściwego! Zacznij od zamontowania prowadnic, a następnie skrzynki rolety. Pamiętaj, aby przestrzegać kolejności, którą otrzymasz na instrukcji, to niezwykle ważne dla prawidłowego działania mechanizmu! Jeżeli zdecydowałeś się na napęd automatyczny, to zamontuj go na samym końcu. Dodatkowo pamiętaj, że taka opcja wymaga podłączenia do prądu, więc warto mieć to na uwadze już wcześniej, aby nie okazało się, że nigdzie w pobliżu nie ma kontaktu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak zamaskować rolety zewnętrzne?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *