Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Polerowanie zaniedbanego lakieru. Jak się za to zabrać?

Jednym z niewielu sposobów na polepszenie stanu wizualnego samochodu przed sprzedażą jest odnowienie powłoki lakierniczej.

Stara powłoka lakiernicza wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Dzięki odpowiedniej konserwacji, z naszego auta możemy wycisnąć nawet kilka tysięcy złotych więcej za kilka godzin naszej pracy. Musimy zacząć od dokładnego umycia pojazdu. Do tego nie sprawdzą się myjki typu car share. Trzeba dokładnie, najlepiej gąbką z szamponem wyczyścić wszystkie powierzchnie. Niedopuszczalnym jest, aby na lakierze zostały ślady kurzu, a tym bardziej piasku czy błota.

fot. e-journalist.pl

Po dokładnym myciu auto należy osuszyć. Teraz można zająć się polerowaniem. Na rynku jest wiele maszynek, które pomagają wypolerować samochód do oczekiwanych efektów. Tych nie osiągniemy robiąc to ręcznie. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu można wybrać się do lakiernika lub zakładu, który specjalizuje się w kosmetykach samochodowych. Polerowaniem ścieramy drobną warstwę lakieru, dlatego jeśli nie posiadamy doświadczenia – ten zabieg lepiej oddać specjaliście. Zabierasz się do tego sam? Odpuść sobie polerki oscylacyjne. Co prawda nie kosztują wiele i można je nabyć w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym to nie uzyskasz nim odpowiedniego rezultatu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Polerowanie zaniedbanego lakieru. Jak się za to zabrać?”

  1. celowe pisze:

    Polerowanie starego lakieru jest bezcelowe moim zdaniem. Szkoda pieniędzy – jeśli naprawdę powłoka jest w fatalnym stanie to nic jej nie pomoże jak ponowne lakierowanie i w zasadzie tyle. Nie ma co marnować pieniędzy w inwestowanie w już zaniedbane auta.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *