Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Brak zabezpieczeń DRM w najnowszej odsłonie Wiedźmina 2

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Wiemy już, że CD Projekt RED nie zamierza wprowadzenia zabezpieczeń antypirackich typu DRM. To informacje potwierdzone już oficjalnie przez polski zespół.

Do tej pory spekulowano na temat tego, czy do najnowszej części Wiedźmina, CD Projekt RED nie wprowadzi DRM’u. Takie obawy wśród graczy pojawiły się przede wszystkim z chwilą, kiedy dowiedzieli się, że wydawcą europejskiego wydania ma być Namco Bandai. Obawy na temat tego, czy polska firma nie zdecyduje się na wprowadzenie zabezpieczeń DRM wydawały się realne. Polskie studio uspokaja jednak, że to tylko niepotwierdzone plotki.

Wiedźmin 3 bez DRM’u i innych technologii antypirackich

Przypomnijmy, że jeszcze w przypadku części 2, CD Projekt RED przez jakiś czas dystrybuowało wersję z zabezpieczeniami DRM, ale w krótkim czasie ta została wycofana z produkcji, a na rynek trafiła aktualizacja do gry, która usuwała problematyczny proces autoryzacji kopii.

W najnowszej części Wiedźmina zabezpieczenia DRM z całą pewnością nie będzie – zarówno wersje pudełkowe jak i te nabyte za pośrednictwem portalu GOG nie będą posiadały zabezpieczeń. Wyjątkiem jest tutaj wersja, która pojawi się na platformie Steam i do jej aktywacji siłą rzeczy niezbędne będzie połączenie internetowe.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Brak zabezpieczeń DRM w najnowszej odsłonie Wiedźmina 2”

  1. Michu pisze:

    Bardzo dobrze, że CD Projekt wykluczył zabezpieczenia, bo część II Wiedźmina pudełkowa bez aktualizacji była dość uciążliwa w użytkowaniu. Cieszę się, że idą dobrą drogą i całkowicie wykluczają możliwość wprowadzenia DRM’u.

  2. Olek pisze:

    Doskonała wiadomość dla wszystkich graczy, którzy legalnie kupią Wiedźmina 3. Poza tym to dowód dla branży, że nowa część naprawdę trzyma wysoki poziom, a CD Projekt RED nie obawia się swojego produktu. Bardzo dobrze, że poszli tą drogą – osiągną większą sprzedaż, niż gdyby narzucić na każdą kopię DRM. Gratulacje dla zespołu. Taką politykę wprowadzania tytułów na rynek powinni przyjąć wszyscy producenci giera na świecie. Powinni brać przykład z CD Projekt RED. Polacy są dumni !

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *