Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Praca w święta. Zobacz, gdzie i jak jej szukać

Zanim zaczniesz szukać pracy na tegoroczne święta, warto abyś przeanalizował swoje doświadczenie na rynku pracy, zdobyte umiejętności i zdefiniował swoje oczekiwania finansowe. Musisz być zdeterminowany i przygotowany na trudne zadanie, bo codzienne przeglądanie lokalnych ogłoszeń i kontakt z przyszłymi pracodawcami zajmie ci trochę czasu.

św. Mikołaj

flickr.com | Bart

Największe szanse na znalezienie zatrudnienia w święta dają jednak serwisy informacyjne z wyszukiwarkami ofert o pracę. Swoich sił możesz spróbować przeglądając poranną prasę, ale warto też pofatygować się osobiście do największych firm lub miejsc, które w twoim mniemaniu mogą szukać pracowników tymczasowych i zostawić w nich swoje dokumenty rekrutacyjne.

Jeśli uczysz się i nie masz na to specjalnie dużo czasu, udaj się do agencji pośrednictwa pracy i załóż w nim swój profil.

  • Czytaj również: Poziom bezrobocia w Polsce rośnie | w listopadzie stopa bezrobocia wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 0,2 pkt. proc […] czytaj dalej »

Warto zwrócić się o pomoc także do znajomych. Dziś nie musisz już obdzwaniać wszystkich z książki telefonicznej, wystarczy, że zrobisz kilka wpisów na wybranych medium społecznościowych. Pamiętaj, aby na każde zgłoszenie ze strony przyjaciół reagować możliwie szybko, bo osób, które szukają dorywczej pracy na święta nie brakuje.

Na jaką pracę możesz liczyć?

Warto pamiętać, że z roku na rok ofert pracy na święta niestety ubywa. Bezrobocie rośnie w regularnym tempie, dlatego w ofertach zazwyczaj znajdują się propozycje dla sprzedawców w sklepach (czytaj o problemach z bezrobociem w Polsce), ale dla osób z doświadczeniem niekiedy trafiają się oferty dla hostess oraz mężczyzn, którzy wejdą w rolę Mikołaja. Wiele popularnych sieci szuka w tej chwili dodatkowych kasjerów oraz osób do pomocy przy rozładowywaniu towarów na półkach lub magazynach.

Okresowo zatrudnienie mogą liczyć osoby, które pomogą przy sprzedaży choinek lub wesprą sprzedawców przy ulicach handlowych.
Praca czeka również na osoby z branży transportowej, czyli kurierów z własnymi samochodami.

Zarobki w okresie świątecznym

Zarobki są zróżnicowane i zależą od wielkości miasta w jakim szukamy pracy oraz bliskości do świąt. Szacuje się jednak, że kasjerzy w popularnych sieciach sklepowych mogą zarobić od ok. 7 do 9 zł netto na godzinę. Sprzedawcy nieco więcej, bo do ok. 13 zł netto, hostessy do ok. 16 zł netto, ale już osoby przebrane za Mikołaja mogą otrzymać nawet 100 – 200 zł za godzinę pracy (netto).

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Praca w święta. Zobacz, gdzie i jak jej szukać”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *