Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie ćwiczenia w domu?

Porady dla początkujących

Prawda jest taka, że nie potrzebujesz siłowni czy bieżni, żeby cieszyć się wysportowaną sylwetką. Wystarczy kawałek podłogi i mata. Z czasem można oczywiście dorzucić przeróżne dodatki i akcesoria, ale nie wyprzedzajmy faktów. Jak ćwiczyć w domu, żeby efekty były widoczne? Na co zwracać szczególną uwagę?

Zacznijmy od podstaw, czyli właściwego przygotowania. Twoje treningi na nic się nie zdadzą, jeśli nie dostosujesz do nich swojej diety. Aktywność fizyczna musi być natomiast regularna. Jednorazowe wyskoki nic tutaj nie zdziałają, więc musisz się przygotować na tygodnie pracy, zanim efekty zaczną być satysfakcjonujące. Nie oznacza to jednak, że nie warto – ćwiczenia w domu naprawdę mogą zdziałać cuda, trzeba się po prostu pilnować, a samokontrola we własnym mieszkaniu bywa przecież problematyczna.

Dlatego też po zaplanowaniu częstotliwości treningów i przygotowaniu się na nową dietę, pozostaje już tylko zgromadzenie odpowiedniego ekwipunku. Mata do oczywiście podstawa, ale równie ważne są ubiór i obuwie. Z czasem można urozmaicać swoje treningi z pomocą:

  • taśmy TRX,
  • drążka,
  • gum oporowych,
  • hantli,
  • skakanki,
  • kettebell’a,
  • czy piłki gimnastycznej.

Mimo to na samym początku mata i strój w zupełności wystarczą. Oczywiście w internecie jest pełno poradników dotyczących poprawnego wykonywania ćwiczeń. Pytając, jakie ćwiczenia w domu powinno się wykonywać, dostajesz w odpowiedzi setki, jeśli nie tysiące filmików i poradników od mniej lub bardziej uznanych sportowców.

Domowe ćwiczenia bez sprzętu

Ciężar własnego ciała może być wykorzystany do wielu różnych ćwiczeń, które zmuszą do pracy główne partie mięśni. Przełoży się to nie tylko na sylwetkę, ale też kondycję. Najpopularniejszymi ćwiczeniami są tutaj klasyczne przysiady, wykroki, wypad w bok czy kultowe już pompki. To naprawdę dobra podstawa do walki o lepszą sylwetkę, ale trzeba pamiętać o tym, żeby te ćwiczenia wykonywać poprawnie. W tym tak naprawdę zawiera się wszystko – jeśli Twoje ćwiczenia będą wykonywane nieprawidłowo, to cały wysiłek pójdzie na marne.

Całe szczęście w Internecie pełno jest profesjonalnych materiałów video dotyczących wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Warto rzucić okiem jak wykonują pompki prawdziwi profesjonaliści – przekonasz się, że proste plecy to podstawa wielu ćwiczeń. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli odpowiednio się przygotujesz do treningu domowego, to stanie się przyjemną rutyną i nikt nie będzie Ci musiał przypominać o wykonaniu kolejnej serii. A efekty? One też przyjdą, o to nie musisz się martwić.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie ćwiczenia w domu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *