Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Path of Exile dostępna za darmo

Pojawił się mocny konkurent dla najlepszych gier hack'n'slash

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Można powiedzieć, że studio Grinding Gear Games dokonało rzeczy niespotykanej. Udostępnili za darmo dla graczy jedną z lepszych gier hack’n’slash wszech czasów. Można już się nią delektować, gdyż swoją premierę miała 23 października.

Path of Exile już po fazie testów

Można już oficjalnie ogłosić, że 23 października gra Path of Exile opuściła fazę testów i stała się tym samym pełnoprawnym produktem. Okazuje się, że nawet niewielkie studio jak Grinding Gear Games może dokonać czegoś nieprawdopodobnego. Stworzyli oni bowiem tytuł, który może spokojnie rywalizować z z Diablo III wśród gier „hack’n’slash”. Gra zawdzięcza to zupełnie świeżemu pomysłowi na rozgrywkę. Tym oto sposobem nowo zelandzcy programiści zapoczątkowali nowy rozdział w gatunku action RPG, warto dodać, że zupełnie za darmo.

Zupełnie nowy świat

Akcja gry jest rozgrywana na mroczny i i brutalnym kontynencie Wraeclast. Zabawa rozpoczyna się w momencie kiedy jako skazaniec jesteśmy wyrzuceni na brzegu nieprzyjaznej krainy i aby przeżyć, trzeba utorować sobie drogę do najbliższej ludzkiej osady. Wraeclast, zniszczona przez tajemnicze katastrofy, zamieszkuje wiele nieprzyjaznych istot. Jednak mamy szansę je pokonać, ponieważ wybierając spośród siedmiu klas postaci: marudera, mistrza fechtunku, łowcy, cienia, wiedźmy, templariusza oraz potomkini rodu szlacheckiego, ponieważ każda posiada pewnego rodzaju przewagi w walce o przetrwanie. Można także powiedzieć, że gra posiada najbardziej rozbudowany system rozwoju postaci.

Widać, że twórcy gry podeszli bardzo poważnie do „drzewka umiejętności” i do dyspozycji graczy zostało oddane 1350 pozycji. W Path of Exile nie ma ustalonych schematów gry, więc każdy buduje swoją postać według potrzeby, dostosowując bohatera do dynamicznie zmieniających się w czasie gry sytuacji.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Path of Exile dostępna za darmo”

  1. Adi pisze:

    Nie podoba mi się środowisko, według mnie jest trochę mało interaktywne, brakuje w nim rzeczy

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *