Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Skórzana kurtka – zawsze na czasie. Z czym ją łączyć?

Skórzana kurtka od zawsze pojawiała się w męskich stylizacjach, zarówno w przypadku zbuntowanych nastolatków, jak i dojrzałych, eleganckich mężczyzn. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, dlatego powinieneś wiedzieć z czym warto ją łączyć.

Zaczęło się od jazdy na motocyklu

Kurtka skórzana domeną twardzieli? Powstała z polecenia dystrybutora Harleya-Davidsona i miała za zadania ułatwić jazdę na motorze i uchronić kierowcę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z czasem stała się nie tyle ochroną, co podstawowym wyposażeniem każdego szanującego się twardziela leżąc na ramionach takich mężczyzn, jak na przykład Johny Depp, ale trochę historii wypada znać, nie?

skórzana kurtka

Fotografia: Ashley Webb Flickr.com CC 2.0

 

Kurtka skórzana. Do czego?

Tutaj pojawia się najważniejsze pytanie – z jakimi elementami stylizacji kurtka skórzana komponuje się najlepiej? Tutaj ciężko o błędną odpowiedź, bo jest to ten rodzaj ubrania, który ze względu na swoją uniwersalność sprawdza się w niemalże każdym przypadku. Ale rozważmy konkretne przykłady.

Na luzie i buntowniczo

Zanim kurtka skórzana pojawiła się w eleganckich czasopismach, stanowiła domenę zbuntowanych muzyków i motocyklowych wariatów. Tej cechy nigdy nie straciła, dlatego jeśli zależy Ci na luźnej stylizacji z charakterkiem, połącz kurtkę z prostymi dżinsami i zwykłym, czarnym t-shirtem pozbawionym jakiegokolwiek wycięcia.

Elegancko, ale z pazurem

Umiejętne połączenie elegancji z casualem to nie lada sztuka, ale kurtka skórzana zdecydowanie może być jej elementem. Sprawdzi się zarówno w połączeniu z brązowym swetrem, jak i czarnym t-shirtem pozbawionym jakiegokolwiek nadruku. Koszula, skórzany pasek i żel we włosach? Nie ma problemu. Jedyne o czym powinieneś w tym wszystkim pamiętać to kolory.

Jeśli jesteś właścicielem ciemnych włosów, kolor kurtki dobierz w zgodzie z nimi. Stworzone połączenie przełam jasnym kolorem koszuli, a całość podkreśl dodatkami (zegarkiem, paskiem) w barwie będącej idealnym wypośrodkowaniem – jaśniejszym brązem lub szarością, ale nie kontrastem.

Zacząłeś samodzielnie i odważnie łączyć kolory? To pierwszy krok do osiągnięcia stylizacyjnego ideału. Pamiętaj, że im mniej schematyczny i dopasowany do Twojego usposobienia wygląd, tym lepiej. A skórzana kurtka? Mimo że to klasyk klasyków, potrafi zaskoczyć niejednego. Lub niejedną.

Kurtka skórzana. Droższa znaczy lepsza?

Wiadomo, w przypadku takiego elementu jakość gra bardzo duża rolę. Skórzana kurtka nie ma prawa kosztować mniej niż 100 zł, bo wtedy… po prostu nie jest skórzana. Jeśli zależy Ci na elemencie stylizacji, który będziesz wplatał do swojego ubioru przez lata – postaw na droższy produkt, ale rzeczywiście cechujący się wyższą jakością.

Może nie uwierzysz, ale tanią, podrabianą kurtkę można poznać wraz z pierwszym rzutem oka. Błyszczy się w nienaturalny sposób, pojawiają się przetarcia i nie pachnie tak, jak powinna pachnieć skóra. W dodatku jest zdecydowanie za lekka. Cena porządnej kurtki skórzanej może wahać się od 600 zł do nawet 1000 zł, ale nie oszczędzaj – to przełoży się zarówno na Twoje samopoczucie, jak i opinię wśród innych kobiet i mężczyzn.

Materiał nadesłany przez zespół Suitsquare

Suitsquare

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Skórzana kurtka – zawsze na czasie. Z czym ją łączyć?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *