Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jest ciepło. I jeszcze długo będzie

Mimo, że sierpień dobiega końca, to temperatura ciągle potrafi dać w kość. Wielu myśli, że wraz z początkiem września, można zapomnieć o szkodliwym działaniu wysokich temperatur. Niestety, jeszcze długo przyjdzie nam czekać na błogie chwile beztroski, a póki co, stała czujność!

W wielu polskich miastach termometry ciągle potrafią pokazać ponad 30°C. Wysokie temperatury, połączone z niewłaściwym zachowaniem ciągle mogą stanowić poważny problem dla zdrowia. Poradniki, które na przełomie czerwca i lipca były wszechobecne, ciągle obowiązują. Zwłaszcza tych, którzy po wakacjach zamierzają wrócić do dobrej formy.

Wszystko dobrze, jeśli z głową

Wypad na plażę, bieganie i wszelka inna aktywność fizyczna, która towarzysz nam na przełomie sierpnia i września to oczywiście dobry pomysł. Pod warunkiem, że wszystko będzie szło w parze z troską o własne bezpieczeństwo. Tym bardziej, że troska o własne zdrowie nie jest tutaj uciążliwa! Wystarczy krem z filtrem UV, butelka wody i odpowiednie nakrycie. To niewiele, a ile znaczy!

Nie ulegaj niepoważnym trendom!

Wiele osób, chcąc szybko pozbyć się nadmiernych kilogramów, decyduje się na ruchy, które nie są bezpieczne. Należy powiedzieć stanowcze NIE wszystkim tabletkom i środkom odchudzającym. Często są one początkiem poważnych problemów ze zdrowiem.
Z drugiej strony natomiast są osoby, które w pogoni za upragnioną sylwetką przemęczają się na treningach do granic możliwości myśląc, że im więcej, tym lepiej. Trenerzy personalni zgodnie powtarzają, że w sporcie chodzi o systematyczność, a nie intensywność. Nadmierne obciążenie jest po prostu bezcelowe.
Kolejnym, nieodpowiedzialnym zachowaniem jest celowe ogrzewanie swojego ciała po to, by się obficiej pocić. Dotyczy to głównie kobiet, które chcą poprawić spalanie kalorii i metabolizm, ubierając na trening stanowczo za dużo ubrań. Co prawda, pocenie rzeczywiście jest bardziej obfite, ale organizm pozbywa się wtedy wielu witamin. Ponadto ryzyko odwodnienia, udaru czy przegrzania organizmu niebezpiecznie wzrasta.

Nie można zaprzeczyć, że sport to zdrowie. Ale wszystko należy robić z umiarem. I głową.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Jest ciepło. I jeszcze długo będzie”

  1. Patrycja pisze:

    Oj ciepło to niestety już było. A szkoda, bo lato to moja ulubiona pora roku 🙂 Czas już wymienić garderobę na zimową 🙁

  2. Zofia pisze:

    Przepiękny zachód słońca nad morzem. Aż przypomniały mi się moje wakacje. Wtedy to było ciepło! Teraz za oknem szarówa i deszcz pada praktycznie codziennie 🙁

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *