Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dochody Blizzarda z tytułu World of Warcraft ostro w dół

Firma straciła przeszło 50 % tylko w ciągu ostatniego półrocza

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Badania jakich podjęła się firma Superdata Research pozwalają dojść do wniosków, że flagowy tytuł Blizzarda jakim jest World of Warcraft trafi na wartości komercyjnej. Tylko w przeciągu ostatnich siedmiu miesięcy dochody z tej produkcji spadły w przeszło 54 %, a to prawdopodobnie wynik przełomowy jeśli chodzi o tę serię.

Straty jakie poniósł Blizzard są znaczące – z 204 milionów dolarów miesięcznie do 93 milionów dolarów stopniały miesięczne zyski spółki. World of Warcraft wyda się wygasać?

To koniec World of Warcraft, czy chwilowy kryzys?

Do tej pory nie wiemy na ile dane przedstawione przez Superdata Research pokrywają się z rzeczywistymi wynikami Blizzarda, ale jeśli wierzyć tej statystyce, w niecały rok ze świata World of Warcraft ostatecznie wycofało się przeszło dwa miliony graczy na cały świecie.

Skąd ten trend? Wydaje się, że to efekt znudzenia samą produkcją, ponieważ w międzyczasie na rynku pojawiło się przynajmniej kilka mocnych tytułów w gatunku MMO, które mogły przeważyć szalę zwycięstwa WoW na rzecz konkurencji. Przypomnijmy też, że sama gra miała swój debiut wiele lat temu, tj. w końcu 2004r.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Dochody Blizzarda z tytułu World of Warcraft ostro w dół”

  1. Adi pisze:

    Prawda jest taka, że World of Warcraft jest już po prostu bardzo starym tytułem i może o ile starzy wyjadacze chcą w to jeszcze grać, tak nowych trudno zachęcić, bo np. dla mnie grafika wygląda bardzo, ale to bardzo słabo. Nawet wiele darmowych produkcji takich jak Perfect World International może pochwalić się znacznie lepszą oprawą graficzną. Tak, wiem, że grafika to nie wszystko, ale umówmy się – ta gra ma już swoje lata i nie ma co się oszukiwać.

  2. Cezary J. pisze:

    Robili za dużo dodatków, poza tym mnie np. odrzucił model płatności abonamentowej i nigdy nie miałem odpowiednio dużo środków na koncie, żeby bawić się na całego. Raz mi się chciało grać, raz nie, a konto chciałbym mieć przez cały czas aktywne. Czasami mam czas to mogę grać całymi dniami i nocami, a czasami tego czasu nie ma i chciałbym raz na kilka dni pograć przez godzinkę, ale abonamentu za 80 zł już kupować się nie opłaca. Model płatności mają beznadziejny moim zdaniem.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *