Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki zegarek dla dziecka?

Chcesz sprawić swojemu dziecku idealny prezent? A może chciałbyś, aby nauczyło się odczytywania godziny na zegarku i samo rozplanowywało sobie czas w ciągu dnia? Nie ma lepszego sposobu jak zachęcenie do sprawdzania godziny na nowym gadżecie niż na telefonie! Dziecku zdecydowanie lepiej używa się przedmiotów, które są atrakcyjne wizualnie i zawierają dodatkowe pomoce w postaci ściągi z minutami. Przedstawimy Ci, jakie masz możliwości!

Zegarek dla dziecka cyfrowy

Jeśli masz dziecko, które może sobie nie poradzić z tradycyjnym zegarkiem lub po prostu nie przepada za sprawdzaniem godziny na tarczy i wskazówkach – postaw na cyfrowy zegarek, który wyświetlając godzinę za pomocą ekranu, ułatwi mu korzystanie. Dzięki wyposażeniu dziecka w taki gadżet nauczysz go wielu przydatnych umiejętności. Począwszy od organizacji czasu, punktualności i odpowiedzialności.

Siostrzanym rodzajem cyfrowych zegarków są smartwatche dla dzieci. Mają tę przewagę, że mogą służyć do zapisywania lokalizacji dziecka, więc będziesz wiedział, gdzie się znajduje i czy nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Wersje dla najmłodszych posiadają także kontrolę obszaru, na jakim dziecko przebywa. Jeśli jest w miejscu, które nie zostało zaprogramowane przez rodzica – przychodzi na jego telefon powiadomienie z lokalizacją.

Tego typu zegarki dają nam wiele możliwości rodzicom i dzieciom. Można zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania samodzielnie po mieście, a dodatkowo funkcje takie jak: gry edukacyjne, budzik, monitor snu, możliwość odbierania powiadomień SMS, a nawet połączeń, ułatwiają codzienne funkcjonowanie w szkole i na podwórku.

Zegarek dla ośmiolatka

Tutaj już zdecydowanie można zaszaleć, ponieważ pula zegarków jest o wiele większa. Tradycyjne zegarki oferują wiele wzorów i kolorów, a na tarczach mogą znaleźć się ulubieni bohaterowie bajek i seriali. Dodatkowo wiele z nich występuje w opcjach kolorystycznych dla chłopca i dziewczynki. Producenci zadbali również, aby znalazły się dodatkowe ściągi w postaci obręczy z rozpisanymi minutami. To zdecydowanie przyspieszy i ułatwi naukę.

Aktualnie o wiele bardziej popularne są smartwatche i cyfrowe zegarki, jednak klasyczne również mają wielu miłośników, nawet wśród dzieci. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie trzeba wyciągać telefonu, ani dziecko nie jest od jego posiadania całkowicie uzależnione, ponieważ może mieć go schowanego w plecaku, a czas kontroluje za pomocą zegarka na nadgarstku.

Wiele z dziecięcych czasomierzy ma wygodny i silikonowy pasek, który jest stworzony ze specjalnych materiałów niepowodujących odparzeń. Co ważne skóra dziecka nie jest w żadnym stopniu podrażniona i naruszona. Tworzone z myślą o dzieciach i ich zabawach, zostały wyposażone w takie funkcje, jak odporność na zarysowania oraz wodę, a podświetlenie tarczy pozwoli Twojemu dziecku dokładnie określić godzinę bez wytężania wzroku.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi dowiedziałeś się, jakie są rodzaje zegarków dla dzieci i co najczęściej oferują. Na podstawie przedstawionych cech charakterystycznych możesz ustalić, który typ najbardziej przypadnie do gustu Twojemu dziecku i sprawić mu udany prezent!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jaki zegarek dla dziecka?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *