Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Azja – co warto zobaczyć

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by VnGrijl

Marzysz o podróży na odległy, azjatycki kontynent? Zastanawiasz się, jakie zakładki zwiedzić? Siem Reap w północnej Kambodży, Bali w Indonezji, Hanoi w Wietnamie czy Szanghaj w Chinach? Poznaj miejsca, które zwiedzili i polecają nasi czytelnicy!

Azja – gdzie jechać?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Boni pyta: Tak się zastanawiam nad Azją na wakacje, ale tak naprawdę jeszcze nie mam wybranego kraju. No i chodzi o to, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na ten kontynent. Dzięki za wszystkie informacje.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
8

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

8 komentarzy na temat “Azja – co warto zobaczyć”

 1. Aleksandert pisze:

  No przede wszystkim taka wycieczka nie będzie tania. Z tym musisz się liczyć. Jeśli wybierzesz wycieczkę z biura podróży to będziesz musiał zapłacić zdecydowanie więcej. Możesz jednak sobie kupić wycieczkę na własną rękę. Wtedy będzie znacznie łatwiej. No ale musisz się wtedy liczyć z tym, że standard wycieczki nie będzie aż tak wysoki. No i przede wszystkim wszystko będzie na twojej głowie. Będziesz musiał także sam załatwić sobie przelot. No ale jak znasz języki obce i masz jako takie rozeznanie to nie będziesz miał raczej żadnego problemu.

 2. Sylwek pisze:

  Jeśli szukasz oszczędności to dobrze, że wybrałeś Azję. Jest tam przecież co oglądać, można w bardzo ciekawy sposób spędzić swój czas. No i hotele nie będą tam aż tak bardzo drogie jak na przykład hotele w Europie. Jeśli chcemy zakwaterować się w hotelu w całkiem dobrym standardzie, bez żadnych zbędnych wygód to wtedy na pewno zapłacimy nie więcej niż pięć dolarów. Jednak po co nam telewizor w pokoju. Przecież na wakacje nie jedzie się po to żeby siedzieć w pokoju. Tutaj mamy tylko spać, więc nie potrzebujemy.

 3. Adrian pisze:

  Żeby jeszcze bardziej zaoszczędzić to przecież już na miejscu można podróżować autostopem. Dojazd do samej Azji za pomocą autostopu może okazać się za długi, no ale na miejscu można zrobić to. I jeszcze przy okazji zapoznamy się z miejscową ludnością. No a o to chyba chodzi. Ludzie tam są naprawdę bardzo sympatyczni, więc polecam to nawet jeśli masz kasę na podróż. Możesz ją później wydać na coś znacznie bardziej sympatyczniejszego.

 4. niezalogowany pisze:

  Może po ostatnich sytuacjach nie będzie to aż tak bardzo zachęcające, ale powiem, że azjatyckie linie lotnicze nie mają aż tak wygórowanych cen. Mogłabym tutaj za przykład podać Air Asia, ale po ostatnich tragediach to nie wiem czy sama bym wsiadła do samolotu tej linii. No ale w każdym bądź razie tą linią można dostać się z Polski do Azji już tam i z powrotem za dwa tysiące. No i jest to cena najniższa. Jeśli porównamy ją z innymi cenami innych przewoźników to na pewno zobaczymy, że różnica będzie ogromna.

 5. bumerang pisze:

  Przed wyjazdem lepiej byłoby jakbyś zgromadził jakieś podstawowe informacje o zwyczajach panujących w danym kraju. Musisz wiedzieć, że jak pojedziesz na przykład do Chin to nie wolno tam w żaden sposób wbijać pałeczek w ryż. W Tajlandii na przykład nie można dotykać głowy ludzi. Są takie zwyczaje, których raczej nie powinno się łamać, bo jeśli to zrobimy to ludzie mogą zacząć nas źle traktować. Co z tego, że nie znamy tego zwyczaju? To nas nie tłumaczy. Nie można lekceważyć kultury poszczególnych krajów.

 6. Miłosz pisze:

  Można także sporo zaoszczędzić na przelotach, noclegach i wyżywieniu w Azji. Nie trzeba się tym przejmować. Istnieją różne organizacje, do których kontakt na pewno znajdziesz w internecie. No i wakacje takie można spędzić nawet za darmo. Istnieje coś takiego jak coachsurfing. Korzystamy wówczas z noclegu u jednego z członków takiej właśnie społeczności. No i wtedy mamy za darmo nocleg. To jest bardzo fajne. Tylko oczywiście też musimy się później odwzajemnić tym samym. Jeśli ktoś będzie chciał u nas przenocować to musimy go przyjąć.

 7. Adi pisze:

  Fakt faktem podróżowanie poza Azją nie będzie już takie tanie. Do Afryki będzie blizej, ale koszty przelotów będą znacznie wyższe. No i koszty wewnątrz krajów azjatyckich także będą znacznie niższe. Będziemy mogli za grosze przemieścić się na przykład taksówką z jednego miasta do drugiego. To bardzo ważne, bo będziemy mogli zobaczyć naprawdę sporo za niewielkie ceny. No ale trzeba uważać, żeby przypadkiem nie wybrać się do Azji w czasie pory deszczowej, bo wtedy będziemy tylko siedzieli w pokoju.

 8. podroznik pisze:

  Jadąc do Azji musisz wiedzieć, że mogą tam się zdarzać jakieś epidemie. W takim czasie lepiej tam nie jechać. Trzeba unikać ognisk groźnych tropikalnych chorób. No i trzeba pamiętać o tym, żeby zapytać lekarza czy nie musimy się przypadkiem na coś zaszczepić. W niektórych krajach szczepionki są obowiązkowe. No trzeba zatroszczyć się o swoje zdrowie, bo przecież nie chcemy, żeby nasza choroba przeszkodziła nam w tym, żebyśmy mogli cieszyć się w pełni naszymi wakacjami. Trzeba także zabrać jakieś podstawowe leki ze sobą.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *