Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie gogle motocross?

Zdecydowany na zakup gogli motocrossowych? Dziś robimy szybki przegląd po tym, co jest dostępne na rynku. Przejrzymy 3 różne segmenty gogli – od tych budżetowych modeli po topowe warianty z wymiennymi szybkami i podwójną pianką dla lepszego chwytu.

Półka podstawowa

Podstawowe gogle motocrossowe to wydatek około 120 złotych – mowa o budżetowych seriach m.in. gogli marki Thor. Tego typu gogle zapewniają podstawową ochronę przed błotem i pyłami, jednak w tej półce nie spodziewajcie się np. ochrony nosa albo dodatkowych zrywek w zestawie.

Zwyczajowo są to gogle wyposażone w przezroczystą szybkę, perforowaną ramę, silikonowe podbicie paska i pojedynczą, maksymalnie podwójną piankę.

Warto dodać, że najtańsze gogle motocrossowe w większości są przygotowane do zamontowania zrywek. Wymienna szybka to opcja, choć też nie wszędzie.

Półka średnia

Za około 250-290 złotych możesz spodziewać się, że gogle tego typu są już standardowo wyposażane w nosek ochronny, dymioną szybkę i – mówią nam eksperci ze sklepu Offroad Prime Polska.

W tym budżecie można spodziewać się w standardzie ściereczek z mikrofibry, lepszej perforacji ramki i szerszego paska mocującego gogle stabilnie na kasku. Jednymi z najpopularniejszych gogli w tej klasie są serie Thor Sniper oraz jej droższa wersja Sniper Pro.

Półka wyższa

Do półki wyższej i wysokiej zaliczamy gogle, które otwierają się kwotą 300 – 320 złotych. Są co do zasady najlepiej wybarwione, mają najbardziej dynamiczne kształty, ale funkcjonalnie są podobne do popularnych modeli z segmentu średniego.

Zwyczajowo są po prostu lepiej wyposażone – ich cena to wypadkowa dodatkowych zrywek, dymionych i przezroczystych szybek, pudełeczka do przechowywania i wariantów kolorystycznych.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie gogle motocross?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *