Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ekonomiczny i ergonomiczny Ford Tourneo Custom

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Mike Mozart

Samochody dostawcze oraz użytkowe również mogą być wydajne i komfortowe. Jednym z takich modeli jest Ford Tourneo Custom, który dostępny jest już teraz w salonach Forda.

Niezależnie od tego, czy chcemy dowieźć materiały budowlane lub wykończeniowe, czy zamierzamy pojechać na wycieczkę w większym gronie – w tych przypadkach Ford Tourneo Custom zapewnia dogodną jazdę na krótszych i dłuższych dystansach.

Najnowszy Ford Tourneo Custom to wysokiej klasy pojazd przeznaczony dla najbardziej wymagających kierowców. Wyposażony w zaawansowane rozwiązania pozwalające na uzyskanie jeszcze lepsze ergonomiczności i komfortu jazdy bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów – stanowi bardzo dobry wybór dla firm oraz dla osób, którym zależy na większej przestrzeni.

W samochodzie zastosowano innowacyjny system tylnych siedzeń, które mogą być dopasowane indywidualnie do własnych potrzeb. Nieużywane siedzenia mogą być złożone i przesunięte do przodu, tworzą dodatkową przestrzeń bagażową.

Sercem samochodu są silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, które pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa nawet o 13% w porównaniu z poprzednim modelem 2.2 TDCi, przy zużyciu paliwa od 6,1 l / 100 km. Do wyboru są trzy warianty silników w wersjach od 130 KM do 170 KM.

Na uwagę zasługują również specjalistyczne systemy bezpieczeństwa, które powodują, że Ford Tourneo Custom to idealny wybór dla kierowców, którym zależy na jeszcze bezpieczniejszym podróżowaniu. W tym modelu zastosowano między innymi nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist, dzięki któremu możliwe jest zredukowanie siły zderzenia albo całkowite uniknięcie kolizji w trakcie jazdy z niską prędkością i w korkach ulicznych.

Na uwagę zasługuje także system rozpoznawania znaków drogowych Traffic Sign Recognition, który automatycznie potrafi odczytywać stałe i tymczasowe znaki drogowe informujące o ograniczeniu prędkości lub zakazie wyprzedzania. Następnie prezentuje symbol znaku na desce rozdzielczej.

Więcej informacji na temat nowego samochodu Ford Tourneo Custom można uzyskać na stronie producenta i w salonach.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ekonomiczny i ergonomiczny Ford Tourneo Custom”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *