Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy leki na potencję są szkodliwe?

Problemy z erekcją dotykają co trzeciego mężczyzny. Istnieje wiele czynników, które wpływają na spadek potencji. Ważne, by nie bagatelizować problemu i zapoznać się z dostępnymi i sprawdzonymi metodami walki z obniżonym libido. Co wybrać, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym?

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Musimy pamiętać, że zaburzenia erekcji dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednak to męska sfera jest silniej stabuizowana. Mężczyźni, a często ich partnerki opierają się na stereotypowym i kulturowym wyobrażeniu o prawdziwej męskości. Silny i niezawodny kochanek – oto prawdziwy macho! Jednak prawda okazuje się inna. Problem z erekcją to powszechna dolegliwość. Może mieć charakter epizodyczny lub permanentny. Co ważne, czynników, które wpływają na potencję, jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego, zanim sięgniemy po leki czy inne środki pobudzające libido, poznajmy główne przyczyny zaburzeń erekcji.

Czynniki fizyczne:

  • nadciśnienie
  • zmiany hormonalne
  • stosowanie leków na depresję
  • cukrzyca
  • przebyte urazy kręgosłupa czy prącia.

Czynniki psychiczne:

  • stres i przemęczenie
  • niska samoocena. Kompleksy
  • lęk przed ośmieszeniem
  • złe doświadczenia seksualne

Wymieniliśmy zaledwie kilka przyczyn, lista czynników wpływających na obniżenie potencji jest bardzo długa. Warto zastanowić się nad swoją psychiką. Szczera rozmowa z partnerką może wiele zmienić. Ważne jest także, abyś zaakceptował swoje ciało. Jeśli nie możesz poradzić sobie z emocjami sam, udaj się do terapeuty, którzy pomogą ci popracować nad sferą duchową. Niezbędna jest także wizyta u lekarza, który zleci ci szeroką diagnostykę, by wykluczyć czynniki fizyczne. Oczywiście może się okazać, że będziesz potrzebował leczenia farmakologicznego. Zanim wybierzesz się do seksuologa czy innego specjalisty, powinieneś wiedzieć o kilku kwestiach.

Jak działa tabletka na potencję?

Najogólniej mówiąc, tabletki na problemy z erekcją mają za zadanie pobudzić układ krążenia – podwyższają drożność naczyń krwionośnych w członku. Medykamenty mają za zadanie podczas podniecenia wzmóc napływ krwi do penisa, aby zwiększyć jego rozmiary i twardość. Najczęściej w składzie tabletek na potencję znajdziemy sildenafil, wardenafil lub tadalafil. Nie zapominajmy, że wielu specjalistów podkreśla, iż samo zażycie tego leku już wzmaga erekcję. Wzrasta nasza pewność siebie, gdyż jesteśmy przekonani o działaniu tabletki. Jak widzimy, także podczas farmakoterapii ważny jest nasz stan psychiczny. Jednak który lek na potencję wybrać, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Zachęcamy do tego, aby każdy zakup środków na erekcję skonsultować ze swoim lekarzem lub farmaceutą. Naszym źródłem wiedzy powinni być specjaliści, którzy mają wiedzę i doświadczenie. Doradzą nam, które leki (na receptę czy bez recepty) będą dla nas idealne. Nierozważne zakupy mogą nam tylko zaszkodzić. Oczywiście leki na potencję wypisane na receptę są zazwyczaj droższe, ale wiele osób podkreśla, że są najlepiej działającymi środkami. Jednak jeśli nie mamy czasu na konsultację z lekarzem, możemy wybrać się na zakupy on-line i pod okiem specjalistów zakupić leki na receptę, a także inne środki zwiększające erekcję.

Żele na potencję – apteka czy seks shop?

Często mężczyźni wstydzą się swoich problemów z erekcją i unikają leczenia. Tymczasem w internecie istnieje wiele aptek erotycznych, czy wyspecjalizowanych sklepów z akcesoriami erotycznymi, w których pracują rzetelni specjaliści. W ich ofercie znajdziemy jedynie sprawdzone środki na potencję. Zamiast leków wielu mężczyzn wybiera stymulujący żel na potencję. Cenią sobie ich walory pobudzające, ale także fakt, że często pełnią funkcję lubrykanta. To niejedyna alternatywa dla tabletek. Możemy zakupić również pompkę erekcyjną. Jak widzimy, wybór jest bardzo duży. Od naszych preferencji zależy, który środek wybierzemy. Bez względu na to, gdzie kupujemy leki i które specyfiki wybieramy, zawsze róbmy to z głową! Jedynie zdrowy i bezpieczny seks zapewni nam pełnię przyjemności!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czy leki na potencję są szkodliwe?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *