Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Będzie oficjalna zapowiedź nowego Half Life’a 3?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Portal branżowy Reddit podał, że pod koniec ubiegłego miesiąca Valve złożyło wniosek o rezerwację znaku handlowego jakim ma być Half-Life 3. Branża wyraźnie ożywiła się po tym doniesieniu, ale czy to wystarczające potwierdzenie, że kontynuacja znakomitego FPS’a rzeczywiście doczeka się premiery?

O ile fakt tworzenia Duke Nukem był przez całe 14 lat poddawany pod wątpliwość, o tyle prace studia Valve wydają się znajdować swoje potwierdzenie. Na razie wiadomo, że studio, które zajmuje się tworzeniem nowego Half-Life’a 3 napotkała znaczące problemy w kwestii tzw. Motion Capture.

Mimo wszystko od premiery poprzedniej części minęło już dziewięć lat i środowisko graczy spodziewa się, że kontynuacja części pojawi się na dokładne 10-leci od czasu premiery Half-Life’a 2.

Niezbite dowody na to, że Valve jednak pracuje nad nową częścią Half-Life’a

Najnowsze doniesienia medialne wskazują jednoznacznie, że Valve pracuje jednak nad kontynuacją gry. W sieci krąży lista, na której pojawiają się imiona i nazwiska osób tworzących zespół, a sama firma wystąpiła już do europejskiego urzędu w celu rejestracji znaku handlowego Half-Life 3.

Z nieoficjalnych komunikatów wynika, że sama akcja nowego Half’Life’a 3 miałaby być osadzona w City 17, a gracz z czasem miałby zostać przeniesiony na Arktykę. Do dyspozycji gracza miałoby być wiele wątków pobocznych oraz otwarty, SandBox’owy świat pozwalający nie tylko zmierzyć się z większą liczbą przeciwników, ale i eksplorować nieodkryte obiekty.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Będzie oficjalna zapowiedź nowego Half Life’a 3?”

  1. gość pisze:

    Nie da się tego tytułu tak zniszczyć jak Duke’a, bo to nie ten rodzaj rozgrywki. To, że Duke Nukem Forever będzie mimo wszystko porażką można było się spodziewać po pierwszych zdjęciach z rozgrywki i cinematic’u/trailerze wypuszczonym do sieci.

  2. Adi pisze:

    Niech tylko środowisko graczy nie naciska na producenta, bo znowu wyjdzie jakaś komedia, tak jak miało to miejsce w przypadku Duke Nukem Forever. Ostatecznie chciałbym, aby jednak jakaś zapowiedź oficjalna na temat prowadzonych prac jednak się pojawiła, bo nie można też w nieskończoność oczekiwać na jakieś doniesienia i spekulacje. Jestem ciekaw czy puszczą ten tytuł jako exclusive SteamOS.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *