Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Trasy kajakowe Mazowsze

Sprawdź, gdzie warto zabrać najbliższych

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Noah Sussman

Fascynują nas różne rodzaje turystyki. Wiele zależy od naszej aktywności, otwartości, podejścia do życia, wieku, ale także od zasobności naszego portfela.

Czasami możemy pozwolić sobie na drogie, dalekie i komfortowe wyprawy a czasami musimy zwracać uwagę na koszty takiej podróży, musimy takie koszty minimalizować, dlatego też mamy ograniczony wybór. W takich przypadkach chętnie wybieramy się chociażby na spływy kajakowe.

Takowe organizowane są w różnych miastach. Możemy zapisać się na obóz sportowy i przez kilka czy kilkanaście dni, wraz z innymi, cieszyć się pięknem przyrody, pływać, odpoczywać. Spływy kajakowe wcale nie są takie proste, jak niektórym mogłoby się zdawać. Spływ po wartkiej rzece może przysporzyć nam pewnych trudności. Dlatego też konieczna jest umiejętność pływania kajakiem. Możemy jednak nauczyć się pływać właśnie na takim spływie.

Ważne, byśmy nie obawiali się, byśmy mieli nauczyciela, który zadba o nasze bezpieczeństwo, który nauczy nas tego, jak pływać takimi kajakami. 

Trasy kajakowe Mazowsze

Zazwyczaj wycieczki kajakowe kojarzą się z Warmią i Mazurami lub ze Szwajcarią Kaszubską. Natomiast niewiele osób wie, jak piękne są rzeki na Mazowszu. To rzadko uczęszczane tereny gdzie można wspaniale wypocząć na łonie natury.

Jeden z bardziej malowniczych szlaków rozpoczyna się w Krutyni. To równocześnie doskonałe miejsce by zabrać dzieci na wycieczkę, gdyż nie jest to szlak trudny. Jedyną jego wadą jest duża popularność zwłaszcza w okresie lata oraz świątecznych weekendów. Natomiast na Mazowszu można znaleźć co prawda mniej urokliwie, ale też mniej zatłoczone szlaki kajakowe.

Rzadko uczęszczane szlaki Mazowsza

Rzeki Mazowsza zazwyczaj nie mają malowniczo meandrujących rzek, ani płaskich widoków bo teren wokół jest dość płaski. Jednak nie ma tam problemu z wypożyczeniem kajaku, trudniej jest natomiast z noclegami. Jest duży problem by znaleźć tam pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne. Mniej wymagającym pozostaje biwakowanie pod namiotem na świeżym powietrzu lub po prostu powrót do domu. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Trasy kajakowe Mazowsze”

  1. Paweł Cezarowski pisze:

    Trochę za daleko jak dla mnie by tam akurat się udać na wycieczkę kajakową ;). No i duży minus to brak noclegu. W przypadku brzydkiej pogody to naprawdę wiele utrudnia. Jeżeli chodzi o tą formę wypoczynku do zdecydowanie wolę jeziora raduńskie. Tam są przynajmniej urocze i malownicze tereny Szwajcarii Kaszubskiej. Dużym plusem jest też brak problemu z noclegami, bo tam praktycznie w każdej wioseczce znajdzie się pensjonat lub agroturystyka.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *