Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Niepełnosprawni w podróży

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Open Grid Scheduler

Zastanawiasz się jak podróżować z osobą niepełnosprawną? Czy podróż z niepełnosprawnym jest utrudniona? Zobacz, z jakimi problemami zmagają się osoby niepełnosprawne.

Jak podróżować z osobą niepełnosprawną?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Radosław Połecki pyta: Co myślicie? Niepełnosprawni w podróży mają łatwo waszym zdaniem? Czy mają bardzo utrudnione zadanie? Ja mam mieszane uczucia, bo w niektórych miejscach mogą oni liczyć na wiele udogodnień, ale w niektórych miejscach są naprawdę dyskryminowani?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Niepełnosprawni w podróży”

  1. niezalogowany pisze:

    Obsługa lotniska powinna pomóc osobie niepełnosprawnej w zakresie przemieszczenia się do stanowiska odprawy biletowo bagażowej, dokonania odprawy, przemieszczenia się do samolotu, ale dopiero po wypełnieniu wszelkich procedur związanych z odprawą. Pracownicy lotniska są także zobowiązani do tego, by pomóc osobie niepełnosprawnej dostać się na miejsce w samolocie, a także umieścić jej bagaż w luku bagażowym. Pracownicy lotniska zobowiązani są także do tego, by pomóc niepełnosprawnemu pasażerowi w przemieszczeniu się do toalety.

  2. Sylwester_89 pisze:

    Gdzie osoby niepełnosprawne powinny szukać pomocy na lotnisku? Fakt niepełnosprawności powinien być zgłoszony jeszcze przed wylotem, najlepiej przy rezerwacji biletu. Wówczas obsługa lotniska będzie mogła przygotować się na to i nie zostanie zaskoczona, a i my zostaniemy obsłużeni w szybszy sposób. No a co do samego dostępu to wiadomo, że wszystko na lotniskach powinno być przystosowane do osób niepełnosprawnych. No to głupota, że tak nie jest. To też naprawdę bardzo przykre jest.

  3. Szymik pisze:

    Osoby niepełnosprawne, które podróżują same, mają często bardzo utrudnione zadanie. Szczególnie jeśli chcą lecieć samolotem. Muszą się one zatem w zdecydowanie większym stopniu przygotować do podróży niż pozostali turyści. Przed wyjazdem należy przygotować sobie zestaw leków, który weźmiemy ze sobą do samolotu oraz wypis szpitalny i listę leków w języku łacińskim. Jeśli poruszamy się przy pomocy wózka inwalidzkiego to powinniśmy zabrać ze sobą dodatkową dętkę do kół oraz pompkę do nich.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *