Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kobiety jeżdżą bezpieczniej. Tak dowodzą badania

Na styl jazdy w dużej mierze wpływa płeć kierowcy. Okazuje się, że kobiety zachowują o wiele większy spokój stojąc w korkach, a także podczas trudnych sytuacji na drodze.

Oficjalnie statystyki policji dowodzą, że kobiety jeżdżą o wiele bezpieczniej niż mężczyźni. Weług ich danych za 3/4 wypadków na drogach odpowiadają mężczyźni. Okazuje się również, że statystyczna niewiasta ma wypadek co 6,7 mln kilometrów, natomiast kierowca brzydszej płci co 4,3 mln km.

Rywalizacja mężczyzn o bycie królem szos, często kończy się kosztownymi kolizjami. Tak przynajmniej pokazują dane zebrane przez polskie towarzystwa ubezpieczeniowe. Kobiety natomiast w większości przypadków powodują mniejsze kolizję, gdyż starają się po prostu dojechać do celu.

opony

Kobieta jest mniej agresywna podczas prowadzenia auta

Za niebezpieczną jazdę odpowiedzialny jest męski hormon testosteron. To właśnie jego wzrost podczas jazdy powoduje, że mężczyźni jeżdżą bardziej brawurowo i są skłonni do większego ryzyka. Wiele kobiet ze względu na mniejszą praktykę, często porusza się po drodze bardziej ostrożnie.

Natomiast kobiety o wiele częściej niż mężczyźni podpierają się w czasie jazdy nowinkami technicznymi jak GPS. Są one również bardziej skłonne wierzyć w jego nieomylność. Spowodowane jest to przede wszystkim gorszą orientacją kobiet w terenie. Zazwyczaj mają o wiele większe trudności z poruszaniem się na nowych trasach niż brzydsza płeć.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Kobiety jeżdżą bezpieczniej. Tak dowodzą badania”

  1. i tak, i nie :) pisze:

    Czasem kobiety w czasie jazdy potrafią na przykład robić sobie makijaż 😉 To dość urocze kiedy się coś takiego widzi stojąc na światłach. Jednak co prawda to prawda panie jeżdżą dużo wolniej, a często też bezpieczniej. Dużo facetów nie respektuje przepisów i wyprzedza na 3, 4 albo 5 nie zważając na samochody, które jadą z przeciwka.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *