Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dokąd na niezapomniane wakacje?

W kraju, czy za granicą?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by oatsy40

Dzisiaj o wakacjach większość z nas myśli dużo wcześniej, a to dlatego, że jeśli zdecydujemy się zbyt późno, trudno nam będzie znaleźć wycieczkę za rozsądną cenę.

Autokarem, samochodem? W Polsce czy za granicą?

Obecnie wiele osób korzysta przede wszystkim z usług biur podróży, te bowiem oferują nam wiele ciekawych i interesujących wycieczek. Na chwilę obecną najbardziej popularnymi wycieczkami są między innymi wycieczki objazdowe. Dzięki nim można poznać kulturę i tradycję jednego kraju, a niekiedy takie wycieczki są nawet organizowane aż do kilku europejskich państw. Najczęściej są to wycieczki autokarowe, jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Mamy także oczywiście wycieczki z przelotem samolotem, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów oraz wycieczki z dojazdem własnym, na które również nie brakuje chętnych. Jeśli chcesz wybrać idealną ofertę dla siebie, już dzisiaj odwiedź biuro podróży, zwłaszcza, że możesz nawet otrzymać spore zniżki, nawet do około piętnastu, dwudziestu procent. Warto więc udać się do biura.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
5

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

5 komentarzy na temat “Dokąd na niezapomniane wakacje?”

 1. niezalogowany pisze:

  Polska jest na tyle zróżnicowanym krajem pod względem kulturowym, obyczajowym i przyrodniczym, że nie widzę absolutnie żadnych powodów, dla których należałoby szukać szczęścia za granicą. Mamy tak wiele atrakcji, że nie trzeba wcale wielu kilometrów robić, żeby móc wypocząć w znakomitych warunkach. Mamy w końcu i góry i morze, Mazury oraz wiele innych ciekawych krain geograficznych. Poza tym kasa w kraju zostanie i ułatwi rozwój krajowej branży turystycznej. Tak uważam.

 2. Kazik pisze:

  Czekam na jakieś rady. Bo planuję wycieczkę zagraniczną i chciałabym skorzystać z oferty jakiegoś biura podróży. Ale nie chcę dać się nabrać.

  1. ja Ci powiem pisze:

   Przede wszystkim powinieneś sprawdzić czy dane biuro podróży jest wpisane do Cenrali Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. No i wtedy będziesz mieć pewność, że takie biuro podróży jest w jakiś sposób kontrolowane i będziesz mieć pewność, że ktoś ci pomoże jak będziesz za granicami kraju, a na przykład twoje biuro podróży zbankrutuje. Marszałek województwa jest wtedy zobowiązany do tego, żeby sprowadzić osoby zza granicy. No ale nie będzie mógł tego zrobić jak dane biuro podróży nie będzie wpisane do ewidencji.

  2. IgorI pisze:

   Moim zdaniem najważniejsze jest to czy biuro podróży posiada gwarancje bankowe oraz ubezpieczeniowe. To jest najważniejsze. Organizator wycieczek musi je mieć. No bo przecież jak nie będzie ich miał to wówczas nie będziemy mieli co liczyć na powrót do kraju lub też na przykład na zwrot poniesionej przez nas kwoty, gdyby w jakimś przypadku biuro podróży nie wywiązało się z umowy. Wiadomo, że jeśli wpłacamy już zaliczkę to musimy mieć pewność, że jednak wyjedziemy. Możemy się domagać od biura podróży tego, żeby dał nam na piśmie informacje na temat tego, że posiada taką gwarancję bankową.

  3. Irek pisze:

   Takie sprawdzenie nie jest wcale bardzo trudne. Można to zrobić za pośrednictwem stroni internetowej. Można też w każdej chwili zadzwonić lub zwrócić się na piśmie do Ewidencji z zapytaniem czy dana organizacja posiada taki wpis do ewidencji. Ważne jest także to czy ma ona jakąś gwarancję bankową i przede wszystkim umowę ubezpieczeniową. Informacji takich może chyba też udzielić Urząd Marszałkowski. Ważne jest także to, żeby sprawdzić czy dane biuro podróży oferuje nam na przykład jakieś ubezpieczenie na czas podróży.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *