Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wieliczka – największa w Polsce kopalnia soli dla każdego turysty

Jesteś fanem fascynujących oraz oryginalnych miejsc? Jeśli tak, z pewnością zachwyci się niezwykła kopalnia soli w Wieliczce, położonej tuż obok Krakowa.

Co chcesz wiedzieć o Wieliczne?

Jeśli jeszcze tam nie byłeś, warto się wybrać, a co więcej, kopalnia jest czynna przez cały rok, więc swobodnie możesz tu przyjechać zarówno latem, jak i zimą. Obecnie sporo osób decyduje się na odwiedzenie tej kopalni, jest bowiem ona naprawdę niezwykłą atrakcją, dlatego tym bardziej warto jest tutaj przyjechać. Po zjechaniu windą w dół bądź po zejściu schodami znajdziemy się w korytarzach pokrytych solą.

Znajduje się tu wiele wspaniałych komnat, z których chyba najbardziej okazałą i najpiękniejszą jest komnata, kaplica świętej Kingi. Znajduje się tu właściwie wszystko wykonane ze soli – obrazy, podłoga, a nawet wiszące u sufitu piękne żyrandole.

Całość tworzy więc naprawdę imponujący obraz, nie ma osoby, która nie byłaby zachwycona tak pięknym oraz niezwykle oryginalnym miejscem, jakim jest właśnie nasza polska kopalnia soli w Wieliczce. 

Co o tym myślą nasi czytelnicy?

Podróżnik pisze: „Byłam wielokrotnie w Wieliczce i zawsze jestem pozytywnie zaskoczona tym doświadczeniem. To jedno z niewielu tak niesamowitych miejsc chyba na Ziemi, a już z pewnością w skali Europy. Chciałbym doczekać czasów, aż Wieliczka stanie się międzynarodową ciekawostką turystyczną, bo w pełni na to zasługuje. W tym roku też zabieram męża i dzieciaki i idziemy szlakiem Wieliczki. Cudowne wspomnienia. Kocham Wieliczkę i Kraków całym sercem.”

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Wieliczka – największa w Polsce kopalnia soli dla każdego turysty”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *