Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Agata Kulesza – idealna w swojej szorstkości

Wśród dobrych aktorów można wyróżnić dwie podstawowe grupy. Jedni, to ci, którzy odtwarzają rolę, są dobrzy, są rozchwytywani, a ich kariera kończy się dość szybko. Drugi gatunek, to aktorzy ponadprzeciętni – z talentem, z charakterem i swoim stylem. Wśród nich jest właśnie Agata Kulesza, która ostatnio bardzo często pojawia się na ekranie kinowym i telewizyjnym. Co ciekawe – nie powoduje to wypalenia jej wizerunku, wręcz przeciwnie.

Skrócony rys biograficzny Agaty Kuleszy

Agata Kulesza już na studiach wykazywała się ogromnym talentem. W 1994 roku ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną z wyróżnieniem. Na początku swojej kariery głównym miejscem jej artystycznych uniesień aktorki była scena teatralna. Tam czuła się jak ryba w wodzie i tam nabrała doskonałych umiejętności.

Każda rola Kuleszy jest przemyślana w najmniejszych drobiazgach, dzięki czemu ogląda się ją z przyjemnością. Nie da się jednak ukryć, że jej styl grania dobrze łączy się z silnymi, nieco chropowatymi postaciami.
Ostatnie dwa lata, to moment chyba jednego z większych odkryć polskiej kinematografii w postaci właśnie tej aktorki. Występowała w wielu naprawdę dobrych filmach – „Róża”, „Sala samobójców”, „Drogówka”, „Ida”, „Pod mocnym aniołem”, a także serial, który mocno odróżniał się pośród standardowej oferty telewizji polskiej – „Krew z krwi”. Ambitne kino to powołanie Kuleszy. Potrafi idealnie wpasować się w ciężki nastrój niemoralności, zła, depresji, amoku. Nierzadko gra kobiety rozbite, na pograniczu załamania, nałogu, ale mimo wszystko – silne i trwające przy swoim. Sprawdza się jednak również w rolach lekkich, tak jak postać Marii, przyjaciółki Natalii w serialu „Rodzinka.pl”. Nie w sposób nie wspomnieć o jej udziale w programie „Taniec z gwiazdami. W VIII edycji tego programu, wraz z Stefano Terazzino, zajęli pierwsze miejsce.

Agata Kulesza jest związana z operatorem filmowym, Marcinem Figurskim. Mają córkę Mariannę. Życie aktorki, pomimo usilnych starań mediów i tabloidów, jest bardzo spokojne, a sama Kulesza mówi, że nudzi ją przebywanie na salonach i sztuczne brylowanie. Uwielbia czytać i przyznaje się do bałaganiarstwa.

Źródło fotografii: kadr z filmu Sala samobójców

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Agata Kulesza – idealna w swojej szorstkości”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *