Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przygotować rower do sezonu?

Szybki oraz sprawny rower to coś, co jest obowiązkowe w trakcie przygotowywania się do sezonu. Twoje przygotowanie oraz naprawy będą się różnić w zależności od jego modelu. Zdarzy się też tak, że starego jednośladowca nie będzie warto już reperować. Jak należy przygotować rower do sezonu? O czym warto wiedzieć, jeżeli chcesz naprawić rower? Jakie modele sprawdzą się idealnie podczas konkretnych wycieczek? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Jak naprawić rower?

Zapaleni rowerzyści twierdzą, że rok rowerowy trwa przecież cały rok. Nie ma się co oszukiwać – trzeba szanować pogodę, dlatego też większość rowerzystów nie korzysta ze swojego sprzętu podczas zimy. Aby rower był w jak najlepszym stanie technicznym musisz wiedzieć o pewnych niezbędnych czynnościach. Przede wszystkim przed wyruszeniem w podróż sprawdź, jak Ci się na nim jeździ. Jeżeli pedałowanie sprawia trudność, to może być to oznaką tego, że długo nie smarowałeś łańcucha lub nagromadziły się na nim drobinki piachu. Jeżeli uszkodzenia są zbyt poważne to warto zajrzeć na sklep IMP Rowery. Znajdziesz tam także inne akcesoria, które pomogą Ci cieszyć się z sezonu rowerowego w 100%. Równie istotne jest sprawdzenie też ciśnienia w oponach. Na co więc czekasz? Pora na konserwację!

Długoletnie korzystanie z roweru odciska na nim swoje piętno. W takich przypadkach samo czyszczenie oraz smarowanie niezbędnych części może nie wystarczyć. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na naprawach w serwisie, to wiedz, że samodzielne zreperowanie jest jak najbardziej możliwe. Typowych usterek jest wiele oraz są one uciążliwe, jednakże warto spróbować. Najważniejsze jest to, żebyś nauczył się, jak montować oraz demontowywać rower – dzięki temu będziesz wiedział co gdzie się znajduje. Późniejsze naprawy będą przebiegać znacznie szybciej. Jednym z najczęstszych problemów jest przebita opona, dlatego musisz się zaopatrzyć się także w płyny uszczelniające. To prosta metoda naprawy, która nie wymaga nawet zdejmowania koła z roweru. Wystarczy, że wlejesz do dętki specjalny preparat, napompujesz, a następnie zakręcisz kołem tak, by rozprowadzić płyn w jego wnętrzu.

Jaki kupić rower?

Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela oraz osobistych preferencji. Jeżeli lubisz spędzać sezon na przejażdżkach po górskich szlakach, to zdecydowanie musisz kupić rower typu Gravel lub MTB. Modele MTB pozwolą Ci na łatwe pokonanie wszelkich przeszkód na leśnej oraz górskiej drodze. Trzeba zaznaczyć, że mają one wygodniejszą kierownicę niż modele Gravel. Te ostatnie mają kierownicę typu baranek, co nie każdy lubi – nie zapewniają one aż takiego komfortu podczas jazdy.

Z kolei jeżeli preferujesz spokojniejsze tracy, to świetnie sprawdzi się rower szosowy. Jest on wręcz stworzony do poruszania się po asfaltowych nawierzchniach oraz trasach rowerowych. Kierownice w nim są wygięte w taki sposób, aby pozwalały Ci na jazdę w wygodnej pozycji. Warto dodać, że często są one wyposażone w błotniki i bagażnik, co na pewno przyda Ci się podczas długich, ale spokojnych tras. A Ty jaki rower wybierzesz?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak przygotować rower do sezonu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *