Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Firma Sony pokłada duże nadzieje w PlayStation 4

Czy pozwoli ona odzyskać Sony pozycję na rynku?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

PlayStation 4 ma niewątpliwe szanse na to aby przywrócić firmie Sony pozycję lidera na rynku konsol. Japoński koncern przez długie lata utrzymywał pierwsze miejsce na rynku konsol, niestety błąd w PS3 sprawił, że oddał poletko konkurencji. Czy nowa konsoli pozwoli odrobić mu straty?

Czy Sony utraciło pozycję lidera?

Dotychczas Sony, można wręcz powiedzieć, że przez całe długie dwie generacje była bezdyskusyjnym liderem na rynku konsoli. Jednak prawdopodobnie pycha dopadła japońskiego giganta, bo wysoka pierwsza cena konsoli PS 3 i trudna do opanowaniu architektura wpłynęła na to, że konkurencja zaczęła deptać im po piętach. Jednak dzięki ogromnym wysiłkom deweloperów, ostatecznie urządzenie to odrobiło większość strat. Nie mniej pod koniec swojej generacji nie osiągnęło takiej pozycji jaką miały poprzedniczki tej konsoli.

Niedługo premiera PS4

Według założeń strategii nowa konsola ma umożliwić firmie Sony nie tylko odzyskać tron lidera, ale też zostawić konkurencję daleko w tyle. Widać, że korporacja przeanalizowała swoje wcześniejsze błędy i na pewno nie zamierza ich powtarzać. Z tego co można zaobserwować wśród graczy na niedługo przed premierą PlayStation 4 to właśnie Sony wydaje się być faworytem.

Nie ma się co dziwić ponieważ to właśnie PS 4 dysponuje najpotężniejszą specyfikacją techniczną, do tego jest nieporównywalnie tańsza od produktów MS i co najważniejsze cechuje się przyjaznym stosunkiem do użytkownika oraz deweloperów. Całkiem więc możliwe, że PS 4 zostawi daleko w tyle nadchodzący produkt Microsoftu Xbox One.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Firma Sony pokłada duże nadzieje w PlayStation 4”

  1. Kamil pisze:

    Mam pewne obawy co do nowej PS4, do tej pory grałem na PS3 ale zdaje sobie sprawę, że przed wymianą nie ucieknę 😉 Nie mniej poczekam chwilę, aż rynek okrzepnie.

  2. gość pisze:

    Nie wiem czy Sony utrzyma pozycję lidera, nie mniej te ich przepychanki są idealne dla graczy bo będą nie tylko podnośnić jakość ale też zbijać cenę.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *