Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Francuzi wracają do Dakaru. W przyszłym roku Peugeot wystawi swój zespół

Peugeot wydaje się wracać do korzeni. Francuzi planują wystawić swój zespół w przyszłorocznym rajdzie Dakar, a ich sponsorem zostanie Red Bull? To niewykluczone, chociaż szczegółowe plany producenta będziemy znali dopiero na początku przyszłego roku.

Peugeot był przez dłuższy czas w zasadzie nieobecny jeśli chodzi o sporty motorowe. Francuzi starają się odzyskać dobrą pozycję i prawdopodobnie już w przyszłym roku wystawią swój zespół w Dakarze. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Peugeot może wystawić na pojedynek model Buggy, chociaż to wydaje się mało prawdopodobne.

Kto wystąpi w zespole francuskiej marki?

O ile do tej pory oczekiwano, że to Loeb wystartuje w zespole Peugeota, to jego sukcesy w WTCC prawdopodobnie skreślają możliwość wystąpienia w Dakarze. Prawdopodobnym kandydatem wydaje się Carlos Sainz – ten podpisał jakiś czas temu 3-letnią umową ze specjalistami z Peugeot Sport.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Francuzi wracają do Dakaru. W przyszłym roku Peugeot wystawi swój zespół”

  1. dakarek pisze:

    W sumie to nie czekam specjalnie na Peugeota, bo tak jakby spojrzeć na to szczerze – Francuzi nie mieli specjalnych sukcesów w Dakarze i prawdopodobnie dalej mieć nie będą. Nie sądzę, żeby jakiekolwiek ich auto było w stanie dojechać do mety w tak trudnych warunkach – nie chcę szydzić, ale naprawdę nie widzę ich w Dakarze.

  2. Wiesiek pisze:

    E tam, nie mieli sukcesów – weź sobie poprzeglądaj archiwalne materiały to będziesz wiedział, że kilka ciekawych miejsc mieli na koncie. Mimo wszystko w tej chwili nie mają godnego modelu w klasie, żeby mogli zagrozić aktualnym rywalom. Francuzi niech skupić się na tym na czym znają się najlepiej, a nie wydają kasę na sporty motorowe. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *