Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Home.pl wchłonął firmę Az.pl. Szykują się zmiany wśród liderów rynku domen

Z doniesień serwisu Bizotok.pl wynika, że największy operator domen w Polsce – firma Home.pl przejęła większość udziałową Az.pl. We wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym portal doszukał się, że Home.pl posiada przeszło trzy czwarte udziałów konkurencyjnego do tej pory Az.

logotyp firmy home.pl

fot. home.pl

Informacje o przejęciu Az.pl przez Home.pl pojawiły się kilka dni temu. Zdaniem dziennikarzy Bizotok, firma Home.pl po wykupieniu udziałów większościowych umocni swoją pozycję na rynku i utrzyma zdecydowaną przewagę nad konkurencyjnym NetArt’em – firmą, która jest właścicielem marki Nazwa.pl.

  • Czytaj również: Redseocopy.pl nowym projektem paq-studio

Bizotok podaje, że prezesem spółki Az.pl ma zostać Marcin Kuśmierz.

Jeszcze kilka lat temu Az.pl zajmował trzecią pozycję na rynku rejestratorów, jednak w ostatnich raportach NASK ich udział stopniowo topniał. Np. w raporcie za trzeci kwartał 2013 r. szczecińską firmę wyprzedził Aftermarket i rejestracjadomen.pl (łącznie z hrd.pl). [źródło: Fuzja w polskim internecie: Home.pl przejął rywala]

Home.pl liderem na polskim rynku

Przypomnijmy, że Home.pl jest w tej chwili wiodącą firmą w zakresie rejestracji, utrzymania domen, obsługi sklepów internetowych oraz usług hostingowych. W 2013r. spółka otrzymała nagrodę Laur Konsumenta 2013 (prestiżowa nagroda w swojej kategorii).

W ostatnich latach Home.pl wprowadziło wiele nowoczesnych rozwiązań do swojej oferty. Wdrożono m.in. usługę Click Shop, kompleksowe narzędzie do błyskawicznego tworzenia i zarządzania sklepami e-commerce oraz kilka innych. Firma z dużym powodzeniem wprowadziła również nową markę „Homecloud”, która kieruje swoją ofertę do bardziej zaawansowanych użytkowników sieci, proponując dedykowane rozwiązania serwerowe, VPS oraz cloud dla biznesu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Home.pl wchłonął firmę Az.pl. Szykują się zmiany wśród liderów rynku domen”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *