Maj 26, 2019

Home.pl wchłonął firmę Az.pl. Szykują się zmiany wśród liderów rynku domen

akapit

Z doniesień serwisu Bizotok.pl wynika, że największy operator domen w Polsce – firma Home.pl przejęła większość udziałową Az.pl. We wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym portal doszukał się, że Home.pl posiada przeszło trzy czwarte udziałów konkurencyjnego do tej pory Az.

logotyp firmy home.pl

fot. home.pl

Informacje o przejęciu Az.pl przez Home.pl pojawiły się kilka dni temu. Zdaniem dziennikarzy Bizotok, firma Home.pl po wykupieniu udziałów większościowych umocni swoją pozycję na rynku i utrzyma zdecydowaną przewagę nad konkurencyjnym NetArt’em – firmą, która jest właścicielem marki Nazwa.pl.

  • Czytaj również: Redseocopy.pl nowym projektem paq-studio

Bizotok podaje, że prezesem spółki Az.pl ma zostać Marcin Kuśmierz.

Jeszcze kilka lat temu Az.pl zajmował trzecią pozycję na rynku rejestratorów, jednak w ostatnich raportach NASK ich udział stopniowo topniał. Np. w raporcie za trzeci kwartał 2013 r. szczecińską firmę wyprzedził Aftermarket i rejestracjadomen.pl (łącznie z hrd.pl). [źródło: Fuzja w polskim internecie: Home.pl przejął rywala]

Home.pl liderem na polskim rynku

Przypomnijmy, że Home.pl jest w tej chwili wiodącą firmą w zakresie rejestracji, utrzymania domen, obsługi sklepów internetowych oraz usług hostingowych. W 2013r. spółka otrzymała nagrodę Laur Konsumenta 2013 (prestiżowa nagroda w swojej kategorii).

W ostatnich latach Home.pl wprowadziło wiele nowoczesnych rozwiązań do swojej oferty. Wdrożono m.in. usługę Click Shop, kompleksowe narzędzie do błyskawicznego tworzenia i zarządzania sklepami e-commerce oraz kilka innych. Firma z dużym powodzeniem wprowadziła również nową markę “Homecloud”, która kieruje swoją ofertę do bardziej zaawansowanych użytkowników sieci, proponując dedykowane rozwiązania serwerowe, VPS oraz cloud dla biznesu.

Dodano do: Technologie

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz