Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie buty robocze oddychające?

Buty robocze oddychające zostały zaliczone do kategorii ochronnej S1 SRC. Spełniają zatem wymagania polskich i europejskich norm. Dlaczego są bardzo popularne do pracy w okresie letnim? Przekonaj się już teraz! Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jak poszerzyć zbyt małe buty? Jak prać buty oddychające? Czytaj dalej!

Jak rozbić buty do pracy?

Kiedy szukasz dobrych butów do pracy, to zapewne chcesz, aby były nie tylko dobre jakościowo, ale też posiadały dodatkowe funkcje. W wielogodzinnej pracy najważniejsze jest nie tylko zachowanie bezpieczeństwa, ale też odpowiedniego komfortu.

W takim wypadku nie ma miejsca na żadne kompromisy. Przekonała się o tym większość pracowników oraz fachowców, dla których komfort w pracy to priorytet. Buty robocze oddychające to prawdziwy majstersztyk, jeśli chodzi o prace wykonywane w gorących warunkach. Muszą być wykonane z przepuszczalnych i wysokich jakościowo materiałów.

Zaliczyć można do nich prawdziwą skórę (np. nubuk), tkaninę lub poliester. Jedynym minusem jest to, że te komponenty nie należą do najbardziej wytrzymałych – są idealne do pracy latem, ale nieprzystosowane do trudnych i niebezpiecznych warunków. Dokładnie sprawdzaj każdy opis, klasę wytrzymałości oraz to, czy produkt przeszedł odpowiednie testy. Na próbę możesz kupić nawet najtańsze obuwie.

A może źle dopasowałeś rozmiar i buty są za małe? Za ciasne buty możesz poszerzyć nawet domowymi sposobami. Popularną metodą jest zamrażarka. O co dokładnie chodzi? Wszystko, co musisz zrobić, to wsadzić do butów worek z wodą, a następnie całość do zamrażarki. Poczekaj 24h i… gotowe! A jeśli nie chcesz ryzykować, to zanieś buty do doświadczonego szewca. On już jakoś sobie poradzi!

Jak prać buty oddychające?

Skóra, tkanina… to wszystko lubi zbierać zabrudzenia. A na pewno pobrudzisz obuwie prędzej czy później. Jak zatem wyczyścić takie obuwie? Wystarczy trochę systematyczności – po każdym dniu pracy zalecamy, aby przetrzeć robocze buty wilgotną szmatką i delikatnie szczotką lub z wykorzystaniem niewielkiej ilości płynu do konserwacji obuwia.

Nie pomogło? Zapomnij o praniu – skóra i tkanina niezbyt dobrze znoszą szamotaninę w pralce. Co innego wcześniej wspomniany poliester! Włókna poliestrowe są na tyle wytrzymałe, że możesz takie obuwie bezproblemowo wyprać maszynowo. Jeśli jesteś leniuszkiem, to postaw na takie buty! Wierzymy, że artykuł uchylił Ci nieco rąbka tajemnicy. Wybierz buty robocze z odpowiednim materiałem i zapomnij o gorącym lecie podczas pracy – powodzenia!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie buty robocze oddychające?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *