Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy premiera Xbox One zniesie 360 z rynku?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Zdaniem firmy Microsoft konsola Xbox 360 nie zniknie od razu z rynku. Ma przed sobą co najmniej trzy lata owocnego życia, ponieważ w tym czasie na platformę ma trafić jeszcze ponad 100 premierowych tytułów.

Xbox 360 ma jeszcze kilka lat

Obecnie Microsoft gorączkowo przygotowuje się do premiery Xboksa One. Co zdaniem jego przedstawicieli nie oznacza, że poprzednik debiutującej konsoli odejdzie w najbliższym czasie w całkowitą niepamięć. Według producenta Microsoft konsola Xbox 360 ma przed sobą jeszcze co najmniej trzy lata owocnego życia. To o tyle interesujące bo można już teraz powiedzieć, że jest to wiekowy produkt, który zadebiutował w innej epoce, przed wybuchem popularności sieci społecznościowych oraz konsolowych rozgrywek multiplayer.

Ze słów producenta można wywnioskować, że przynajmniej do 2016 roku firma będzie aktywnie wspierać platformę. To mądra stategia, ponieważ nie zabija się kury znoszącej złote jajka, mimo ośmiu lat na karku przynosi MS największe zyski w swojej historii. Szacuje się w głównej mierze generowane są przez subskrypcje i sprzedaż nowych tytułów. Nie ma się co dziwić, że producenckie wsparcie będzie polegało przede wszystkim na utrzymaniu infrastruktury sieciowej.

Nie ma się co jednak spodziewać, że Xbox 360 będzie w jakikolwiek sposób rozwijany. Wiadomo już, że nowe ekskluzywne gry dla 360-tki na pewno nie pojawią się już na rynku. Jedenastoletni cykl życia konsoli to dla jej twórców wystarczające osiągnięcie. Nie wiadomo natomiast co się stanie po 2016 roku. Jeśli postąpi tak w jak w przypadku oryginalnego Xboxa to nie tylko oznacza koniec rozgrywek multiplayer, ale też brak dostępu do cyfrowych kopii gier a przede wszystkim zakupionych DLC.

Może okazać się to dużym problemem, nawet jeśli wyłączenie platformy nastąpi wówczas gdy nowy Xbox One będzie miał już trzy lata. Na razie jednak Microsoft milczy na ten temat. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Czy premiera Xbox One zniesie 360 z rynku?”

  1. Pat pisze:

    Na razie wszyscy zachwycają się premierą nowego Xboxa One, a nikt nie zastanawia się co jeśli będzie gorsza od poprzedniej wersji.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *