Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przechowywać książki, aby prezentowały się stylowo?

Każdy z nas marzy o estetycznie wykończonym i eleganckim wnętrzu. Jednak nadmiar posiadanych przez nas rzeczy często krzyżuje nam plany, wpuszczając do pomieszczenia przepych i przytłaczającą atmosferę. Masz pokaźną kolekcję książek? Podpowiemy Ci, jak je przechowywać, aby prezentowały się efektownie i stylowo!

Regał na książki – na jaki mebel warto postawić?

Choć papierowe wydania książek są zdecydowanie mniej poręczne od cyfrowych czytników, ich popularność wciąż nie maleje. Wręcz przeciwnie! Książki mogą dzisiaj być jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrza. Uporządkowane i estetycznie ułożone sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego i wyjątkowo rodzinnego klimatu. Jak stylowo przechowywać książki? Jest na to kilka sposobów.

Najbardziej oczywistą opcją do przechowywania jest regał. Ten nie musi być jednak nudny! Jeśli posiadasz stałą kolekcję książek, której nie planujesz na bieżąco rozbudowywać, możesz postawić na niewielki mebel o stosunkowo płytkich półkach. W końcu książki są stosunkowo krótkie i najczęściej ustawiamy je na brzegu półki. Stawiając na płytsze regały, oszczędzamy sporo przestrzeni w pokoju!

Jeżeli w Twoim domu mieszkają osoby z alergią na kurz, czy roztocza, warto postawić na witryny. Przechowywanie książek za przeszkleniami jest nie tylko stylowe, ale pozwala również na łatwe zachowanie porządku i czystości w pomieszczeniu. W końcu książki odkurza się stosunkowo trudno, zwłaszcza egzemplarze kolekcjonerskie, czy stare, które posiadają stosunkowo delikatną konstrukcję.

Poznaj ciekawe sposoby przechowywania książek!

Sposobów na przechowywanie książek jest mnóstwo – jedyne co nas ogranicza, to nasza własna wyobraźnia. Jeżeli do swojego wymarzonego domu szukasz oryginalnej metody przechowywania, mamy dla Ciebie kilka pomysłów:

Regał wbudowany w ścianę to rozwiązanie doskonałe do stylowych pomieszczeń w kamienicach. Robiony na wymiar zestaw półek pozwoli Ci pokryć książkami całą ścianę. To rozwiązanie pokazuje, jak doskonale został przemyślany projekt zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu. Co ważne, półki na całej ścianie pozwalają nie tylko na przechowywanie książek, ale również stylowych dekoracji, rzeźb, świeczek, zdjęć, czy pojemniczków do przechowywania.

Książki między roślinami, umieszczone np. na parapecie, to kolejna z ciekawych propozycji przechowywania. W końcu nie musisz przechowywać swoich zbiorów wyłącznie w jednym miejscu. Podziel kolekcję na partie książek – te z elegancką, pełną designu okładką mogą pełnić funkcję dekoracyjną w różnych częściach mieszkania, np. na parapecie, regale, czy blacie szafki. Książki doskonale komponują się również z roślinami!

Przechowywanie na belkach sufitowych to jedno z ciekawszych i niestandardowych rozwiązań. W końcu kto powiedział, że książki muszą leżeć wyłącznie na półkach lub blatach? Jeśli masz do dyspozycji stylowe poddasze, to zdecydowanie warto je wykorzystać! Dzięki temu Twoje belki sufitowe mogą nie tylko prezentować się stylowo, ale znaleźć również praktyczne zastosowanie.

Regał i półki DIY to świetna propozycja dla artystycznych dusz! Jeśli masz zacięcie do tworzenia nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych, możesz postawić na stylowy regał z palety lub wykonać wiszące półki z drewnianych skrzynek! To tanie i ekologiczne rozwiązanie, które nadaje wnętrzom indywidualnego charakteru.

Co ważne, na wygląd prezentowanej kolekcji wpływ ma nie tylko miejsce przechowywania. Warto posegregować książki kolorystycznie lub według rozmiaru. Dzięki temu unikniesz lawiny kolorów i wprowadzisz do wnętrza więcej harmonii i spokoju. Powodzenia!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Kolejny polski FPS

Barbara Zadrożna

Marquard Media Polska

Barbara Zadrożna

Zastosowanie płyt OSB w domu

Barbara Zadrożna

Kupujemy nowego PC-ta

Barbara Zadrożna

Gdzie jechać na majówkę?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak przechowywać książki, aby prezentowały się stylowo?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *