Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak urządzić ogród zimowy?

Oranżeria wielu osobom kojarzy się ze staromodnym przeżytkiem, jednak nie tylko wraca do łask, ale staje się też coraz bardziej popularna. Jest to bardzo dobry sposób na stworzenie przeszklonej, dodatkowej przestrzeni do picia porannej kawy lub wieczornego obserwowania przyrody. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem swojego magicznego kąta, to z pewnością nasz artykuł dostarczy Ci wielu cennych informacji!

Jak ogrzać ogród zimowy?

Modeli oraz opcji jest wiele – ze szpiczastym, z prostym oraz szklanym. Wszystko zależy od Ciebie, jednak każdą taką przestrzeń należy odpowiednio ocieplić, aby uprzyjemnić siedzenie i przebywanie w niej, szczególnie w trakcie zimy. Aby zapewnić sobie maksimum ciepła, zdecyduj się na umieszczenie całej oranżerii w miejscu nasłonecznionym, które długo pozostaje otulone ciepłymi promieniami. Dzięki temu zapewnisz sobie dużo światła, pozwalającego na swobodne funkcjonowanie do późnych godzin.

Jeśli chciałbyś spędzać jak najwięcej czasu w otoczeniu natury, to zadbaj o to, aby postawić stabilny ogród zimowy wykonany z najwyższej jakości materiałów. Nie tylko będzie bardzo solidny i niezawodny, ale także wszystkie przeszklenia będą szczelne oraz będą skutecznie izolowały ciepło. Dzięki temu do środka nie dostanie się żadne zimne powietrze i nie ochłodzi całej oranżerii. Szkielet w całości z aluminium będzie odporne na niekorzystne warunki i nie ulegnie niechcianej korozji. Decydując się na zakup od profesjonalnego producenta, gwarantujesz sobie pełne doradztwo oraz pomoc w wyborze wymarzonego ogrodu zimowego.

Ogrzewanie takiego pomieszczenia dobrze jest rozplanować wcześniej, zanim zaczniesz niezbędne prace remontowe. Ponieważ możesz wybrać dwa typy: podłogowe lub za pomocą grzejników kanałowych. Zastanawiając się nad tym pierwszym – musisz liczyć się z tym, że kładziemy je, zanim wykończy się podłogę. Jeżeli niestety już masz w całości położone kafle lub panele, to szkoda będzie to zrywać. Ale nie ma co się poddawać! Idealnie sprawdzą się grzejniki, które będziesz śmiało mógł regulować oraz wyłączać w razie potrzeby i braku korzystania z ogrodu zimowego.

A co z wentylacją? Najlepiej mieć dużą ilość okien oraz drzwi, ponieważ będziesz mógł je w każdej chwili uchylić lub otworzyć, aby wpuścić świeże powietrze do środka. Zwłaszcza w gorące miesiące, jest to niestety niewystarczające, dlatego warto jest przemyśleć wentylację mechaniczną. Z nią do wnętrza Twojego ogrodu będzie napływało chłodne powietrze. Dzięki nawiewnikom zamontowanym w dolnej części będziesz mieć stały dostęp do zimnego powietrza, a ciepłe będzie usuwane za pomocą wentylatora. Dzięki temu uzyskasz prawidłową cyrkulację powietrza w domu i już nigdy nie będzie Ci duszno!

Oranżeria – jak urządzić?

Jeśli zadbałeś już o wszystkie techniczne szczegóły oraz elementy, to pora na delikatne wykończanie całej przestrzeni. Zdecydowanie dobrym wyborem będą wszelkie ogrodowe oraz subtelne meble, które będą zaburzać całego pomieszczenia. Główną rolę zapewne mają odgrywać kwiaty – których duża ilość pozytywnie wpłynie na Twój nastrój oraz samopoczucie. Staraj się wybierać rośliny, które będą mogły stać w miejscu nasłonecznionym i nie będą wymagały bardzo specjalistycznej opieki.

Nadającym bardzo ciepłego i przytulnego charakteru elementem będą wszelkiego rodzaju lampy. Niezależnie od tego, czy stojące, czy wiszące – zadbaj o żarówkę dającą ciepłe, żółte światło. Uzyskasz w ten sposób romantyczny klimat, który wieczorami będzie zachwycał wszystkich domowników. Tak naprawdę aranżując całą przestrzeń ogrodu zimowego, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i kreatywność. Jest tak wiele przepięknych dodatków, że z pewnością przystroisz każdy kąt. Życzymy powodzenia w urządzaniu i miłego wypoczywania!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak urządzić ogród zimowy?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *