Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak wymienić zamki w drzwiach?

Wymiana zamka w drzwiach w końcu czeka każdego. Myślisz, że jest to trudne i wymaga specjalistycznego sprzętu? Nic bardziej mylnego. Nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu, włączając w to jego zakup.

Zacznijmy więc od demontażu starego zamka. Należy dopasować prawidłowy rozmiar do naszych drzwi. Wystarczy zaopatrzyć się w zwykły śrubokręt krzyżakowy służący do wykręcenia śrub we wkładce, a następnie podważyć ją śrubokrętem i powoli wyciągnąć. W tym samym miejscu umieszczamy nowy zamek i przykręcamy śrubami nową wkładkę z kompletu. W celu sprawdzenia naszego zamka wkładamy klucz i sprawdzamy, czy mechanizm działa bez przeszkód. Na koniec dokręcamy szyld i klamkę. Warto użyć zamków dobrej jakości, szczególnie firm Abloy, Abus, CISA czy Gerda. Szukasz właśnie takich? Sprawdź zamki hotelowe od Zamki-Sklep.pl. Po prostu warto.

Kiedy można wymienić zamki?

Najlepszą i najbardziej wymagającą wymiany zamka okazją jest przede wszystkim zgubienie lub kradzież kluczy. Nie chcemy przecież narażać się na użytkowanie naszych kluczy przez niewłaściwe osoby. W trosce o naszą prywatność warto wymienić zamek również po wyprowadzce poprzednich lokatorów.
Kolejnym dobrym powodem by wymienić nasz zamek są problemy z jego otworzeniem. Kiedy tylko zauważymy, że przestaje działać tak jak powinien nie powinniśmy zwlekać do ostatniej chwili, co skutkowałoby całkowitym brakiem możliwości otworzenia go.

Czy zamki podlegają reklamacji?

Tak. Każdy zamek do drzwi podlega reklamacji. Jeżeli wystąpi jakakolwiek niezgodność konsument ma prawo odesłać towar na jego koszt do sklepu, wraz z opisem czego dotyczy dana reklamacja. Na jej rozpatrzenie sklep ma 14 dni roboczych od momentu otrzymania reklamacji. Jeżeli reklamacja zostaje uznana, sklep na swój koszt wysyła klientowi nowy towar.
Reklamacji nie podlegają jednak różnice np. w kolorze, które mogą wynikać z osobistych ustawień komputera Konsumenta.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak wymienić zamki w drzwiach?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *