Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Latarka dobrej jakości

Często zdarza się, że kupując latarkę, nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do jej parametrów technicznych. Dopiero później zauważamy, że świeci nie tak, jak byśmy chcieli, a bateria trzyma bardzo krótko. Nie popełniaj tego błędu i przed zakupem latarki zapoznaj się z jej parametrami. Dobra latarka posłuży Ci nawet przez kilkanaście lat. Warto kupić sprawdzony sprzęt, który nigdy Cię nie zawiedzie.

Jaka latarka?

Kupując latarkę, powinniśmy zwrócić uwagę na jej parametry. Przed kupnem latarki, sprawdź, jaki ma zasięg, z jakiego materiału jest wykonana i w jaki sposób jest zasilana. Jeśli chcesz używać latarki w domu, w garażu lub na ogrodzie, prawdopodobnie świetnie sprawdzi Ci się zwykła latarka na baterię, która w porównaniu z latarką akumulatorową jest o wiele tańsza. Latarka na baterię wytrzyma znacznie krócej niż ta akumulatorowa, jednak używając jej głównie w domu lub w jego okolicy, szybka wymiana baterii na nową nie powinna być dla Ciebie problemem. Latarka akumulatorowa sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, np. podczas kilkudniowych wypraw do lasu, na campingu czy na obozie. Wytrzyma znacznie dłużej na jednym ładowaniu niż latarka na baterię. Oczywiście, latarka akumulatora jest droższa od zwykłej, choć i tak można kupić ją w bardzo przystępnej cenie. Latarka wykonana z wysokiej jakości materiałów, nie kosztuje majątku!

Zasięg światła latarki określa ilość lumenów. Im więcej lumenów posiada, tym dalej będzie świecić. Duża ilość lumenów oznacza także większe zużycie energetyczne dlatego, jeśli zależy Ci na latarce, która będzie bardzo daleko świecić, kup latarkę akumulatorową, której nie będziesz musiał często ładować.

Silne latarki


Latarka może przydać się w najbardziej nieprzewidywalnym momencie. Nigdy nie wiesz, kiedy w Twoim domu zabraknie prądu. Będąc na campingu lub śpiąc pod namiotem, nigdy nie masz pewności, że będziesz miał dostęp do światła. W takiej sytuacji Twój problem rozwiąże latarka. Każdy z nas, chociaż raz w życiu znalazł się w sytuacji, w której latarka okazała się dla ans zbawienna.


Silne latarki to te, które świecą z mocą setek lumenów. W najsilniejszych latarkach ilość lumenów przekracza kilka tysięcy. Dla porównania zwykła kieszonkowa latarka świeci z mocą około 50-100 lumenów. Ilość lumenów w dużej mierze wpływa na cenę latarki. Niektóre z nich mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Jednak na ich zakup decydują się głównie profesjonaliści, dla których latarka to niezbędne narzędzie pracy. Do codziennego użytku sprawdzi się latarka kompaktowa, mini latarka lub latarka taktyczna. Ta ostatnia jest odporna na upadki, a także na wodę i pył. Przyda się do polowań, poszukiwań i samoobrony. Możesz nią oślepić napastnika, a także użyć jej do samoobrony. W wyjątkowych sytuacja może pomóc wybić szybę, np. samochodową. Latarka taktyczna ma wiele zastosowań, a dzięki solidnemu wykonaniu sprawdzi się świetnie w każdej sytuacji.


Mini latarkę możemy zabrać ze sobą wszędzie. Aby mieć ją zawsze przy sobie, możemy przyczepić ją sobie do kluczy. Jest lekka i odporna na rdzę. Sprawdzi się w wielu codziennych, nieprzewidzianych sytuacjach, które zaskakują nas bardzo często. To, jaką kupisz latarkę, zależy do Ciebie. Zastanów się, w jakich sytuacjach może Ci się ona przydać. Nie każdy jeździ na campingi, nie każdy lubi wieczorne wędrówki po zmroku. Czasami wystarczy kupno zwykłej kompaktowej latarki, która rozświetli dom podczas awarii prądu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Latarka dobrej jakości”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *