Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Odpuść białe skarpetki. I ten złoty zegarek na ręce zresztą też

Nie sądzisz, że białe skarpetki to jedyny powód, dla którego kobiety nie chcą umawiać się z tobą na ranki, prawda? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że mężczyźni popełniają znacznie więcej wtop stylizacyjnych niż mógłbyś przypuszczać. Sprawdź, czy aby na pewno nie ma cię w jednym z naszych podpunktów.

Tych błędów nie przebacza męska garderoba. Koniec, kropka

mężczyzna

Fotografia: materiały własne redakcji

1. Złoty naszyjnik, mięsisty zegarek i sygnet na palcu wskazującym

Byłoby dobrze, gdyby ktoś uświadomił cię, że męska biżuteria sprowadza się wyłącznie (podkreślamy – wyłącznie!) do zegarka i spinek do mankietów formalnej koszuli. Nic więcej. Wszelkimi złotymi naszyjnikami po ojcu, złotymi sygnetami, bransoletami albo kolczykami w uszach robisz z siebie pośmiewisko. Co innego Kayne West, co innego ty. Mamy rację? Nie musisz mówić na głos, my i tak znamy odpowiedź.

2. T-shirt wpuszczony w spodnie

Nie wiemy, kto wmówił ci, że tak będziesz wyglądał poprawnie, ale pewne jest jedno – bardzo cię nie lubi. Nigdy więcej tak nie rób i to niezależnie, co masz na sobie. Jedyną okolicznością są szelki – tutaj nie sposób wpuścić podkoszulka w spodnie, ale to i tak dość kontrowersyjna stylizacja. Byłoby po prostu lepiej, gdybyś zostawił sobie szelki na koszulę z długim rękawem i twardym kołnierzem.

Serio.

3. Od zawsze i na zawsze białe skarpetki

Kiedy byłeś dzieckiem, może i białe skarpetki wcale nie wyglądały na tobie tak źle, ale jeśli nie masz już 10 lat, a druga klasa podstawówki dawno za tobą, czas na zmiany.

W szafie zawsze miej pod ręką kilka par kolorowych skarpetek. Wbrew pozorom, możesz chodzić w nich na co dzień. To, że kilka lat temu skarpety ze wzorami wręczało się w formie śmiesznego prezentu na 18. urodziny, nic nie znaczy – czytamy w serwisie https://skarpetki.org.pl/

Chyba nie chcesz dołączyć do grupy rycerzy ortalionu?

4. Buty nie pastowane od nowości

Nie ma nic gorszego od zadbanego mężczyzny w brudnych, niewypastowanych i niewywoskowanych butach. Naprawdę.

Jeśli nie chcesz, aby kobiety wytykały cię w pracy, albo po prostu nie znosisz szeptu za plecami zza biurka kolegów, czyść buty każdego dnia i zapamiętaj sobie jedną zasadę – w tej samej parze butów z naturalnej skóry możesz chodzić nie częściej niż co drugi dzień. Tylko w ten sposób utrzymasz je we względnie dobrym stanie. Naucz się w międzyczasie korzystać z prawideł.

5. Niewyprasowana koszula? Serio?

Jeśli nie masz czasu na chociażby wstępne przeprasowanie koszuli, ustaw budzik o 20 minut wcześniej niż dotychczas. Nie pozwól sobie, aby lukratywny kontrakt z klientem przeszedł ci koło nosa tylko ze względu na niedopieszczony outfit.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Odpuść białe skarpetki. I ten złoty zegarek na ręce zresztą też”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *