Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co warto zwiedzić we Włoszech?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by 

Marzysz o odwiedzeniu kolebki pizzy i spaghetti bolognese? Kalabria, Toskania, Neapol, Wenecja, Rzym, Toskania, Sardynia, Sycylia? Co najlepiej zobaczyć we Włoszech?

Co we Włoszech?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Jaco pyta: Niedługo będę miał okazję być we Włoszech. Jednak tak naprawdę nie do końca wiem co tam objerzeć. Będę tam kilkanaście dni i będę miał do dyspozycji samochód, więc jakieś miejsca oddalone od siebie o kilkaset kilometrów też wchodzą tutaj w grę do zwiedzenia. Macie jakieś pomysły i konkretne propozycje.

Co fajnego można zobaczyć we Włoszech?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Co warto zwiedzić we Włoszech?”

  1. Wenecja moja miłość pisze:

    Ja tam kocham Wenecję. Rzym to naprawdę fajne miasto, ale te tłumy ludzi mnie tam przerażają. I to o każdego porze roku. Cały czas na głównych placach w mieście miliony osób. Ja się tam trochę gubię. Wolę właśnie Wenecję. Też jest trochę tłoczna, no bo przecież to są Włochy, ale nie jest już tak źle jak w Rzymie. Jest to moim zdaniem jedno z najbardziej efektownych miast na całym świcie. To nie jest tylko takie moje gadanie, ale uważa tak naprawdę wiele osób. Polecam to miasto i to nie tylko osobom zakochanym. Turyści w tym mieście zazwyczaj witani są w sposób całkowicie beznamiętny, ale i tak kocham to miasto.

  2. Marco Polo pisze:

    Ja bym tobie oczywiście polecił Rzym. Może nie jest to zbytnio oryginalne, ale tak właśnie bym zrobił. Jest to chyba najbardziej atrakcyjne miasto w całym kraju. Historia tego miasta jest naprawdę niesamowita. Starożytność przeplata się tutaj z nowoczesnością. Widać to gołym okiem. Naprawdę warto tam być. W sumie chyba każda epoka zostawiła tutaj jakiś ślad po sobie. To jest naprawdę bardzo fajne. Naprawdę polecam to miasto. No i jeszcze Watykan przy okazji można zobaczyć. To na pewno także będzie bardzo ciekawe

  3. Michu pisze:

    Zawsze warto pamiętać także o Florencji. To miasto również jest przepiękne. Wszyscy zawsze mówią o Rzymie no i Wenecji. Miasta te mają oczywiście swój urok, ale ja tam pierwszy swój pobyt spędziłem we Florencji i naprawdę tego w żaden sposób nie żałuję. Jest to istna kolebka renesansu. Nawet w szczycie sezonu przed kościołami i muzeami widać kolejki. Ceny oczywiście szybują w górę, ale pięknu tego miasta naprawdę bardzo trudno jest się oprzeć. Polecam je. A oprócz tego polecam zajrzeć do Pizy. Na pewno warto odwiedzić tutejsze Pole Cudów. Pochylona dzwonnica tutejszej katedry to chyba obok Koloseum najbardziej znana budowla w całych Włoszech. Małe jest to miasteczko, ale naprawdę cudne i warto je odwiedzić.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *