Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie pamiątki przynoszą pecha?

Oto lista rzeczy na które trzeba uważać

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Martin Abegglen

Na pewno każdy powracający zza granicznych wojaży przywozi sobie i bliskim znajomym drobiazgi na pamiątkę. Okazuje się jednak, że nie wszystkie ładne rzeczy należy przywozić ze sobą, gdyż mogą być siedliskiem pecha. Oto lista najbardziej popularnych pechowych przedmiotów.

Odwiedzając Australię należy wystrzegać się zabierania ze sobą kawałków z i Ayers Rock. Ten olbrzymi czerwony monolit nazywany Uluru przez Aborygenów traktowany jest przez nich jako miejsce święte. Osoby, które je odwiedzają profanują miejsce zamieszkane przez boga, a największą zbrodnią jest właśnie zabieranie stamtąd odłamków skał.

Pamiątki, które przynoszą pecha

Według wierzeń zabieranie kawałków skał z Hawajów również przynosi pecha kolekcjonerowi pamiątek. Wszystko za sprawą klątwy rzuconej przez bogini Pele. Według mitologi to ona ukształtowała ląd i przez pierwotnych mieszkańców Hawajów czczona była jako bogini wulkanów.

Odwiedzając kraje muzułmańskie należy wystrzegać się kupowania biało-niebieskiego oka proroka. Według wierzeń pochodzących z czasów przedislamskich, amulet w tym kształcie chronił przed złym spojrzeniem oraz urokami. Jednak jeżeli zgromadzi zbyt dużo złej energii może się ona obrócić przeciwko noszącemu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jakie pamiątki przynoszą pecha?”

  1. Miłosz89 pisze:

    Nie wierzę, że popularne pamiątki mogą przynosić pecha ;). Dzieje się tak ponieważ ludzie sami kreują takie rzeczy. Jeżeli jesteś o czymś przekonany to po prostu tak się stanie. A w ogóle znacie jakieś inne pechowe pamiątki z wakacji ;)?

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *