Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co zwiedzić w Warszawie?

Atrakcje Warszawy

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Angelo Romano

Warszawa jest stolicą naszego kraju i kryje w sobie wiele pięknych oraz zabytkowych miejsc. Jeśli jeszcze jej nie poznałeś, warto się tu wybrać, bowiem tylko w ten sposób będziesz mógł ją poznać.

Atrakcje Warszawy

Warszawa to przede wszystkim przepiękny rynek wraz ze Starym Miastem, kolumną Zygmunta oraz z najbardziej reprezentatywnymi ulicami, czyli z ulicą Krakowskie Przedmieście oraz Nowy Świat. To tu tętni życie właściwie o każdej porze roku, dlatego warto zacząć zwiedzanie Warszawy od tej części.

Tu znajduje się także słynny Zamek Królewski, który tak bardzo został zniszczony w czasie działań wojennych (jak zresztą cała Starówka). Jeśli zwiedzimy już tą część Warszawy, warto udać się na wypoczynek do pobliskich parków – a więc do Parku zwanego Łazienkami oraz do Parku Ujazdowskiego.

Tu wciąż można spotkać wielu turystów, bowiem miejsca te uznawane są za najbardziej charakterystyczne dla całej Warszawy. Koniecznie także powinniśmy zobaczyć pomnik Syrenki oraz przespacerować się deptakiem wzdłuż Wisły. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Co zwiedzić w Warszawie?”

  1. Aleksander Dworaczyk pisze:

    Warszawa jest ciekawym miejscem do odwiedzenia, ale nie miałbym ochoty tam żyć. Zdecydowanie zbyt duży ruch, za dużo ludzi i życie pędzące z prędkością światła. Lubię tam jeździć, bo jest tam bardzo zróżnicowane życie, ale gdybym miał zamieszkać tam na stałe, to chyba bym się nie zdecydował. Poza tym, trudno się tam utrzymać. Niby wyższe zarobki, ale już kilku moich znajomych próbowało sobie tam ułożyć życie i wszyscy wrócili.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *