Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kreta – co warto zobaczyć?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by _dChris

Marzysz o wakacjach na Krecie? Chcesz zwiedzić Haraklion, katedrę Św. Tytusa, Agios Minas, bastion Martinengo,  klasztor Św. Piotra i Pawła, zabytkowy ratusz, fontanna Morosiniego a może Muzeum Historii Naturalnej? Poznaj największe atrakcje na Krecie!

Kreta – co zobaczyć?

Zobacz najciekawsze pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Tadek pyta: Tak się zastanawiam nad wakacjami na Krecie. Nie wiem jednak czego mogę się spodziewać po tym kraju. Co o nim wiecie i jakie atrakcje na Krecie możecie polecić na pierwszy raz?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Kreta – co warto zobaczyć?”

  1. Dominik pisze:

    Temperatura dochodzić może tam nawet do 39 stopni. W całej Grecji to właśnie na krecie lato trwa najdłużej – bo od początku maja do końca października. W tym czasie woda w morzu jest bardzo ciepła i do woli można się w niej kąpać. Jednymi z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Krecie są Chania, Stalida, Sisi, Elounda, Pałac w Knossos, Pałac Minosa, Wąwóz Samaria, Klasztor Krety. Warto obejrzeć również inne miejsca, takie jak na przykład Hersonissos, most wiszący na Aradenie , Moni Arkadi oraz zatokę Balos.

  2. Pawełek pisze:

    Kreta to najpopularniejsza wyspa w Grecji. Wyspa ta położona jest na Morzu Śródziemnym, ale otoczona jest Morzem Kreteńskim. Temperatura na Krecie nigdy nie spada poniżej 16 stopni. Najniższe temperatury można tam zastać oczywiście w miesiącach zimowych (wtedy również często padają deszcze). Latem natomiast pogoda jest tam bardzo słoneczna, gdyż Kreta znajduje się na styku trzech najbardziej gorących klimatów – śródziemnomorskiego, kontynentalnego oraz afrykańskiego.

  3. podroznik pisze:

    Kreta uwodzi nie tylko zabytkami i kurortami, ale także przyrodą i czystymi, przepięknymi plażami. Jednymi z najpiękniejszych, według turystów są plaża Elafonissi, plaża Balos, plaża Vai oraz plaża Preveli. Mieszkańcy Krety żyją przede wszystkim z turystyki. Jest ona tutaj rozwinięta na skalę masową. Kreta rocznie odwiedzana jest przez miliony turystów z całego świata. Największą część tych turystów stanowią jednak Europejczycy.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *